logo Asics
asics

Pohybu rozumíme již od roku 1949

Od začátku jsme se lidem snažili pomoct k porozumění vlastního těla. Náš zakladatel Kihachiro Onitsuka viděl v pohybu sílu, která dokáže pohnout i zatvrzelou lidskou myslí. Dokáže ji probrat z nečinnosti a dá jí podnět k posílení vlastního ducha. To samé platí i dnes, jen je to třeba čas od času připomenout.

Dnes je úroveň stresu a neklidu zdaleka nejvyšší za poslední dekády, proto je skutečně důležité hýbat se, a tím udržovat v dobré kondici tělo i mysl. Naším cílem je pomoct co nejvíce lidem, aby objevili kouzlo pravidelného pohybu - nejen pro své tělo, ale především pro svou duši.

Zjistěte, jak vám pohyb pomůže dosáhnout vysněných cílů. Naučte se vnímat své tělo.

Z Japonska do celého světa

Chceme zlepšit vaše myšlení

​Dobře víme, že sport a pohyb obecně zlepšují náladu a pomáhají nám cítit se dobře. Proto se s chutí vrháme do každé možnosti předat své nadšení pro pohyb dalším lidem. Od roku 2021 se zavazujeme, že naším hlavním cílem bude zapojit do kolotoče sportu a pohybu co nejvíc lidí, a tím povznést jejich myšlení na novou úroveň. Při sportu si totiž vyčistíte hlavu a s čistou hlavou to myslí nejlépe. My jsme díky tomu schopni neustále inovovat své produkty, posouvat hranice technologií, a tak vám zprostředkovat možnost zlepšit si náladu bezpečným pohybem.

Díky výzkumu měníme návyky

Chceme zjistit, co všechno stojí za tím, že se lidé díky sportu cítí lépe a jaký přesně má dopad pravidelného pohybu na lidskou mysl. Proto u nás tento rok vypukne projekt, který se bude tímto tématem podrobně zabývat. Výzkum by měl díky špičkové biometrické technologii odhalit vliv pohybu na duševní pohodu tisíců sportovců po celém světě.

Podporujeme ty, kteří pomáhají a šíří dobro

Tuto cestu jsme započali již dříve, ale dnes chceme co nejvíce pomáhat duševnímu blahobytu lidí po celém světě. Doufáme, že pomyslnou pochodní zažehneme společný plamen pohybu, lásky a duchovní vyrovnanosti. Proto slibujeme podporu organizacím, které se zaměřují na zlepšení duševní stránky skrze sport a pohyb obecně.

Partnerství s organizací Mind

Spojili jsme se s organizací Mind, abychom mohli snáze podporovat širokou skupinu lidí a díky sportu jim pomoci k zlepšení nálady. Pro organizaci Mind budeme zajišťovat prostředky potřebné k výzkumu vlivu sportu a pohybu na mentální rozpoložení naší mysli.