info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Bota roku 2016 zná své vítěze!

01. 07. 2016
Během celého května pobíhali po Brně a Olomouci běžci všeho druhu - začátečníci i profíci, ženy i muži, silničáři i teréňáci - v půjčených botách. Proč to dělali? Vybírali tu nejlepší. Vybírali běžeckou Botu roku 2016.

Účastníci testování, jehož jsme byli partnery, brázdili ulice i terén ve víc než 30 modelech. Do akce se zapojili i profesionální čeští sportovci jako orientační běžec Jan Petržela, ultramaratonci Zdeněk Štěpánek a Pavel Paloncý či horolezec David Pokorný a společně s ostatními nadšenci dali botám pořádně zabrat. Kdo vyhrál?

Soutěži dominovaly Asics a Saucony

První ročník Boty roku se hodnotil ve třech kategoriích – v prvních dvou se testovaly boty určené pro běh na silnici (modely TOP úrovně a střední třídy), do třetí kategorie pak spadaly boty uzpůsobené běhu v terénu. Na medailové příčky se hned 3× prosadily boty od Asics a Saucony.

Silniční král? Kayano od Asics

Asics Gel Kayano 22 pánské Asics Gel Kayano 22 dámské

Mezi TOP silničními botami zvítězil s přehledem tradičně vynikající model Asics Gel Kayano 22, velice pohodlná bota pro skutečné fajnšmekry. Druhou příčku ukořistil On Running Cloudflyer a na třetím místě skončil Saucony Hurricane ISO 2.

Ve střední třídě nejlepší Cumulus

Asics Gel Cumulus 17 pánské Asics Gel Cumulus 17 dámské

Vítězem střední třídy silničních bot je Gel Cumulus 17 od Asics, který navíc testující zhodnotili jako nejhezčí botu vůbec. Značka Asics získala i druhé místo se svým modelem Gel DS Trainer 21. Na bronzové příčce se pak umístil Guide 9 značky Saucony.

Trail ovládla La Sportiva

La Sportiva Helios pánské La Sportiva Helios dámské

Královnou trailových bot se stala La Sportiva Helios, která s lehkostí sobě vlastní zdolá i ten nejtěžší terén. Stříbrným modelem je rovněž zástupce La Sportivy, robustnější Mutant, a bronz získal Saucony Nomad, jenž svým názvem slibuje maximální loajalitu i uprostřed pouště.

6 z 9 koupíte u nás

Všechny vítězné modely se vyrábějí v dámských i v pánských variantách (hodnotilo se dohromady), přičemž výrobci důsledně dbali na to, aby konstrukce boty odpovídala přirozeným fyziologickým potřebám obou pohlaví. 6 z 9 nejlepších modelů prodáváme i u nás:

Pokud si nejste jistí, jaké boty jsou pro vás ty pravé, zastavte se samozřejmě v naší prodejně v Brně nebo v Olomouci a nechte si poradit našimi odborníky či zdarma diagnostikovat došlap.

Vsadíte-li na Botu roku, zaručeně nešlápnete vedle!