info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Nejlepší běžecké aplikace? Dáme vám pár tipů

19. 07. 2018
Běžecké aplikace měří čas, průměrnou i maximální rychlost běhu. Zobrazí vám délku i náhled trasy, celkové převýšení a některé automaticky i zajímavá místa k zastavení a vydýchání se. Většina aplikací nezůstává jen u toho a snaží se vám zprostředkovat mnoho dalších užitečných (nebo alespoň zajímavých) funkcí.
Nejlepší běžecké aplikace? Dáme vám pár tipů

Nejpopulárnější

Již při prvním otevření každé z následujících aplikací zjistíte, proč právě ony jsou ty nejrozšířenější a skutečně nejoblíbenější. Přivítá vás příjemné prostředí a jednoduché ovládání. Skrze jediné tlačítko se navíc propojíte se svým Facebookem a můžete tak své výkony, trasy a tréninky sdílet s přáteli.

Většina z nich navíc podporuje "fandění", tedy funkci, která vám přímo při tréninku doručí a přehraje povzbuzující vzkaz od známých. Spousta appek nabízí i placenou verzi, která mívá navíc pár více či méně užitečných funkcí. Největší nevýhodou verzí neplacených jsou reklamy. Hodně reklam.

Runtastic

runtastic.com

Runtastic

Aplikace se vyznačuje důkladnou historií a analýzou výkonu. Koučing před a po tréninku dodá správnou motivaci a poradí, jak nejlépe zregenerovat tělo. Integrovaný přehrávač vlastní hudby vás potěší již v základní verzi. Výborná pro hobby běžce. Poslední dobou se množí občasné stížnosti na nepřesnost GPS měření. Plná verze za 269,- měsíčně (7 dní zkušební).

Endomondo

endomondo.com

Endomondo

Spárování s přáteli přímo v aplikaci či přes Facebook. Historie a přehledné statistiky výkonů. Přesná, občas zmatená GPS. Velkou výhodou je možnost plnit výzvy, některé jsou dokonce s odměnou od sponzorů. Chybí integrovaný přehrávač hudby. Plná verze 175 Kč na měsíc (30 dní zkušební za 58 Kč)

Strava

strava.com

Strava

Velmi rozšířená především v zámoří - bohužel i proto je pouze v angličtině. Seznam přátel přímo v aplikaci a dobrá provázanost na sociální sítě umožňuje srovnat vaše rekordy s ostatními. Nemáte-li žádné tajnosti o své poloze, oceníte, že automaticky odesílá data o výkonu. Po upgradu na plnou verzi dodá důkladnou analýzu sportovního výkonu, jinak oproti ostatním aplikacím jen "základní" funkce. GPS sem tam tvrdí, že jste přeletěli řeku, i když jste ji obloukem minuli. Jedna z největších a nejzábavnějších výhod je určitě možnost vytvářet vlastní závodní segmenty, sdílet je s ostatními a navzájem překonávat své rekordy. Plná verze 199,-  na měsíc.

Runkeeper

runkeeper.com

Runkeeper

Hledáte-li jednoduchou aplikaci bez "zbytečných" cinkrlátek a zároveň s propojením na sociální sítě, Runkeeper si jistě získá vaši oblibu. Přehledné tréninkové plány, hlídání vytyčených cílů a motivační obsahy jsou samozřejmostí. Přesné GPS měření občas naruší nereálné hodnoty, stejně jako u předchozích titulů. Plná verze za 230 Kč na měsíc.

Garmin

connect.garmin.com

Garmin

Pro všechny, kteří používají hodinky od Garminu, se volba aplikace zdá být jasná. Connect spojí vaše hodinky s telefonem a výsledkem bude příjemná běžecká aplikace. Vyberte si z nabídky pěti nejčastějších aktivit, nebo zabruste do seznamu více než sedmdesáti činností včetně triatlonového měření, stoupání do patra, golfu, jízdy na koni či rybaření. Connect vám hlídá váhu, přesně propočítá spálené kalorie, kontroluje životnost vybavení a po zaznamenává vaši aktuální polohu. Dopřeje vám důkladnou analýzu výkonů a i když čas od času může zlobit, funguje bez přehnaných reklam. 

Nike+

nike.com/nike-run-club

Nike+

Přehledná aplikace, zajímavý design i funkce, vše v základní verzi. Plánování tréninku na míru, velké množství pestrých výzev a dobré provázání na sociální sítě. Přehrávač hudby přímo v aplikaci může vyvážit jisté neduhy - například pokud splníte výzvu ještě před doběhnutím domů, nechce se jí měřit zbytek běhu. Nevýhoda: aplikace je v angličtině. Nedělá-li vám angličtina problém, tuto aplikaci si zamilujete. I když máte radši adidas.

Sportstracker

sports-tracker.com

Sportstracker

Jednoduchá aplikace, vše co je třeba k měření vzdálenosti a trasy běhu, nic výjimečného navíc. Všechny možnosti jsou v základní verzi a zdarma (včetně propojení na sociální sítě). Příjemné je i minimum reklam v základní verzi. Plná verze má přesah především v detailnější databázi map a tras a stojí 98,- na měsíc. Sporttracker nadchne všechny, kteří chtějí maximum pohybu a minumum ťukání na dispej.

C25K

c25k.com

C25K

Aplikace je určena především úplným začátečníkům. Krůček po krůčku vás provede od správné volby jídla, přes protažení a první uběhnuté kilometry až do cíle, kterým je bezproblémové uběhnutí pětikilometrové vzdálenosti.

Mapy.cz

mapy.cz

Mapy.cz

Léty prověřená alternativa běžeckých aplikací. Největší výhoda je možnost používat aplikaci offline po stažení map do telefonu (Česká Republika cca 700 MB). Turistické trasy v databázi, přesná GPS bez větších výpadků. Pokud vám stačí změřený čas běhu, vzdálenost a převýšení, jsou Mapy.cz ideální volbou, kde vás nezdržují žádné reklamy. Svoje trasy navíc můžete vložit do batůžku a mít je tak zachované pro pozdější porovnání.

Něco navíc:

PaceJam (PaceDJ)

apkpure.com/pace-jam

PaceJam (PaceDJ)

Kromě klasických funkcí měření a služeb navíc hlídá tempo skrze vaše vlastní písničky - zrychlí je či zpomalí podle běhu.

Map my Run

mapmyrun.com

Map my Run

Aplikace, která vyjma běhu dokáže zaznamenat a měřit až 600 různých pohybových aktivit, včetně vašeho intimního života. Při běhání vám mimo standardní funkce zprostředkuje i možnost kreslení veselých obrázků do mapy skrze vlastní volbu trasy. Méně všímaví jedinci jistě ocení funkci hlídání opotřebení vašich bot.

Nutno zmínit:

Na kole i pěšky

nakoleipesky.cz

Na kole i pěšky

Spousta zajímavých tras ve vašem okolí. Na trénink i výlety, na kolo i pěšky.

EPP, Charity Miles

pomahejpohybem.cz

charitymiles.org

EPP Charity Miles

Stačí vám změřit hlavní atributy běhu a chcete pohybem pomáhat nejen sobě? Pak tyto apky vřele doporučujeme. Zprostředkovatel v případě EPP a sponzoři Charity Miles se za každý uběhnutý kilometr zavázali peněžně přispět na vámi zvolený projekt.

EPP

Charity Miles

Zombies, run!

zombiesrungame.com

Zombies, run!

Originální, adrenalinové a motivující. Jak název napovídá, po spuštění se kolem vás začnou pohybovat ti, kterým se povedlo vrátit se ze záhrobí. Slabším povahám rozhodně nedoporučujeme používat při nočním výběhu! Jinak za jedinečnost a vtipné pojetí dáváme palec nahoru! Stojí za to vyzkoušet.

My fitness Pal

myfitnesspal.com

My fitness Pal

Obsahuje databázi jídel a detailně sleduje pohyb kalorií. Jednoduše ji spárujete s většinou běžeckých aplikací - tedy alespoň s těmi nejrozšířenějšími. Tím dostanete plnohodnotného osobního kouče, který poradí s úpravou jídelníčku a zároveň vás pochválí po dobře odvedeném sportovním výkonu. A kdo ví, třeba vám po něm doporučí dát si za odměnu něco nezdravě-chutného. Výborné rozšíření pro všechny, kdo chtějí mít své tělo pod kontrolou.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:20:05:18
Kilpi Lapina
-62 % Běžecké kraťasy Kilpi Lapina
529 Kč 1 399 Kč
už jen 13 ks za tuto cenu