info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Terezin běžecký deník 19: Óda na podzimní běh

13. 11. 2014
Anketu o nejoblíbenější roční období u většiny lidí zpravidla s bezkonkurenčním náskokem vyhrává léto. U mě koneckonců taky, ale co se běhání týče, tak je mým jasným šampionem rozhodně podzim. Ačkoliv večery se rapidně zkracují a kdo nechce běhat za tmy, musí si docela pospíšit, spousta jiných pozitiv běžeckého podzimu to hravě vyváží.
Terezin běžecký deník 19: Óda na podzimní běh

Je ti teplo, děvče?

Prvním velkým plusem je to, že teplota klesne na příčetné hodnoty a vy se při běhu přestanete vařit. Tedy aspoň já. Konečně nemám po dvou minutách pocit, že se roztavím nebo zajdu smrtí z přehřátí. Takže si radostně oblékám kraťasy a tričko, zatímco Honza se balí do bundy a na moje jízlivé dotazy, jestli by nechtěl podat taky hubertus a brusle, reaguje pouze krajně vyčítavým pohledem, že ho v takovém nečasu (tedy v čemkoliv pod 25°C) vůbec tahám ven.

Všechny barvy podzimu

To nejlepší jsou ale jasně podzimní trasy. Dříve nudné úseky hrají všemi barvami a už jenom pohled na zářící koláže červené, oranžové a zlaté mi zlepšuje náladu geometrickou řadou. V nejbarevnější sezóně také výrazně zvyšujeme pestrost tras a klidně i popojedeme, abychom se mohli proběhnout podél řek, v nejhezčím úseku lesa nebo po zajímavých loukách. Pořád je na co koukat a barevná podívaná mě baví natolik, že se přestávám soustředit na námahu a spokojeně se kochám. Potíže nastávají pouze u kaštanů, které nám výrazně kazí skóre – vždycky se totiž musím zastavit a alespoň jeden kaštánek si ulovit. Už jich mám doma slušnou hromádku…

Závěr roku v plné formě?

Současně rozhodně doufám, že letošní zima bude stejně mírná, jako byla ta loňská, abych tentokrát mohla s během pokračovat i poté, co poslední listí opadá a teploty klesnou ještě zásadněji. Na běhání v extra mrazu si zatím netroufám, ale dokud to jen trochu půjde, ráda bych pokračovala, abych na jaře nemusela zase dohánět zimní pauzu. Tento plán si ovšem zatím prozíravě nechávám pro sebe, protože mám důvodné podezření, že jakoukoliv zmínku o běhu v kose a čvachtě by Honza vyhodnotil jako jasný návrh na rozvod. No, budu mu to muset servírovat nějak postupně. Tak mi držte palce!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:22:12:53
Kilpi Alexo
-65 % Dámské legíny Kilpi Alexo
799 Kč 2 299 Kč
už jen 21 ks za tuto cenu