info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Testování bot Puma Deviate Nitro Elite Racer

14. 06. 2022
Ve světě běhu o sobě Puma v posledních letech dává čím dál tím víc vědět! Poté, co se objevila bota Deviate Nitro, tedy lehká karbonovka s inovativní pěnou Nitro, je tu její další mutace. Tou je závodní odlehčená verze Deviate Nitro Elite Racer.
Testování bot Puma Deviate Nitro Elite Racer

Jaké jsou mé první pocity a dojmy? Lehkost, rychlost a pohodlí. Co víc si přát u závodní boty?

Svršek

svršek

Začnu klasicky od toho, co je na botě vidět jako první – svršek. Velmi, opravdu velmi lehký materiál, který vám zajistí příjemné odvětrávání a na noze není skoro cítit. Co se mi líbí, je design boty. Za ten může z velké části právě svršek, který je průhledný a barevná kombinace v pánské i dámské verzi je celkově hodně povedená.

Mezipodešev

mezipodešev

Tlumení (pěna) u mezipodešve se jmenuje Nitro Elite. Je velmi lehká s obrovskou návratností energie, k čemu trochu i dopomáhá zabudovaný karbonový plát, který ostatně v moderním běžeckém světe už nemůže u závodních bot chybět. 

Testování

podešev

Dost ale o technologiích a vymoženostech boty. K testu bot jsem si zvolil závod na 5 km, který jsem nakonec neběžel najednou se závodníky, ale individuálně mimo. Závod běželi i moji dva kolegové. Michael Pozdenkov závod na 5 km vyhrál. Michal Tuček si na delší půlmaratónové trati zlepšil svůj čas o několik minut. Oba měli z bot jen pozitivní pocity. I já byl mile překvapen ze svého výkonu!

Jednak jsem zaběhl pod limit, který jsem si stanovil (tím pádem i nové PB), a druhak se mi líbilo, jakou měla bota návratnost a že jsem v ní dokázal udržet více méně stejné tempo po celou dobu. Krásně šlo cítit, jak bota dává do každého kroku potřebnou energii i podporu udržet tempo, které chcete. Těším se až si je vezmu na další závody.

Závěr

deviate nitro elite

Jako velké plus beru, že se v botě dá pohodlně trénovat v rychlejším tempu či pouze klusat. V porovnání s ostatními závodkami od jiných výrobců bylo v Puma Deviate Nitro Elite Racer pohodlné i pomalé, tzv. povídací tempo.

Bylo příjemné běžet, aniž bych měl při výklusu nutkání zrychlovat. Což je otrava, když chcete běžet vážně pomaleji se skupinou nebo třeba fartrek, kde musíte nasadit nižší tempo. Proto jsou podle mě tyto boty vhodné, když jedete například na dovolenou a chcete si s sebou brát jen jeden pár na sport. Odběhnete v nich opravdu vše v různém tempu. Od pomalého klusu až po rychlý interval.


KOUPIT PUMA DEVIATE NITRO ELITE RACER


Recenzi pro vás sepsal:

radek

Radek Trlica

Radek miluje focení, běh a jízdu na kole. Využije všech příležitostí, kdy může tyto aktivity propojit a tráví tak každou volnou chvilku. Když se pak dostatečně vybouří na závodech nejrůznějších charakterů, rád si v klidu sedne a vychutná si dobrou výběrovou kávu.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:11:49:34
Ziener Nalos
-60 % Cyklistické triko Ziener Nalos
780 Kč 1 949 Kč
už jen 2 ks za tuto cenu