info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vybrat tenisovou ponožku

Tenisové ponožky, ačkoliv to mnohé hráče překvapí, jsou velmi důležitou součástí výstroje každého tenisty. Je tomu tak proto, že ponožka je přenašečem dynamických sil mezi nohou a botou, a tak umí do velké míry podtrhnout či mařit vlastnosti používané obuvi. Na co si dát při výběru těch správných ponožek pozor?

Špičková funkčnost

Aby ponožka správně vykonávala svou funkci, je v první řadě potřeba, aby dokonale seděla. To znamená, že musí mít dobré stahovalo nártu, které ji udrží na místě bez klouzání a posouvání při pohybu. Hodit se vám bude také zesílená pata a špice, které mimo jiné ponožce zvýší i životnost.

Zaostřeno na pohodlí

Abyste se plně soustředili na hru, a ne jen na vznikající puchýře na nohách, je potřeba si dopřát i ponožku pohodlnou. Takové zpravidla bývají ty respektující tvar pravé a levé nohy, které mají také speciální švy zmírňující riziko odřenin a otlaků. Ideální jsou i kanálky pro odvod potu, díky nimž zůstanou vaše nohy po celou hru v suchu a v pohodlí.

Z našeho sortimentu můžeme doporučit vynikající tenisové ponožky Moose Tennis, které splňují i ty nejnáročnější požadavky špičkových tenistů.

Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:08:54:19
Ziener Nabrina
-50 % Dámské cyklistické triko Ziener Nabrina
675 Kč 1 349 Kč
už jen 3 ks za tuto cenu