VÍT OTEVŘEL / TITUS ABLORH

CESTA ZA SNEM
UTMB

DÍL 5: ZÁVOD

Je to tady! Podívejte se, jak si Vítek a Titus vedli na Ultra-trail du Mont-Blanc. Dokázali to? Splnili si svůj sen? Zjistěte, jak se cítili bezprostředně před startem, v průběhu závodu i po něm.

DÍL 4: PŘÍPRAVA

Zbývá pár dní do závodu. Jak si vede Titus a jeho zraněná noha? Vezme s sebou Vítek do Francie i manželku s novorozeným synem? Pusťte si poslední video před velkým finále.

DÍL 3: VÝBAVA

UTMB se nemilosrdně blíží a kluci začínají kompletovat svou povinnou výbavu (jak vypadá?). Bez čeho by do hor nevyběhli? Co si ponesou v batozích a co v hlavě? Sledujte další fázi jejich přípravy.

DÍL 2: TRÉNINK

Kolik toho člověk musí naběhat, aby obstál v konkurenci hvězd na UTMB? Zjistěte, jak se Vítek a Titus připravují na blížící se závod a jak se změnil jejich život od chvíle, kdy se rozhodli běžet okolo Mont Blanc.

DÍL 1: SEZNÁMENÍ

Jsou dva a jsou tak odlišní, že víc už to snad ani nejde. Přesto touží po tomtéž. Seznamte se s Titusem a Vítkem a sledujte jejich cestu na start závodu Ultra-trail du Mont-Blanc.

VÍTEK OTEVŘEL

Ultra-maratonský mazák Vítek raději běhá než mluví. Na lesních stezkách a tratích závodů je ve svém živlu, a tak není divu, že na jednom takovém ultra-klání potkal i svou současnou manželku, ultra-maratonkyni Kristýnu. Spolu se aktuálně těší z narození prvního syna Martina, kterého budou vychovávat v domečku v podhůří Beskyd.

TITUS ABLORH

Titus je rebel. Miluje tanec, ženy a pivo a rád si zdobí tělo obrázky s tajemnou symbolikou. Jeho ghanské kořeny a rychlé nohy daly vzniknout přezdívce "Ghanská střela". S ultra-maratony začal teprve před rokem, ale už teď má na kontě řadu běžeckých úspěchů. Do závodu jde sice s menším množstvím zkušeností, zato s o to větší vášní.

O PROJEKTU

Video seriál Cesta za snem: UTMB vznikl jako společný projekt společností Columbia a Sanasport, které společně podporují dva české běžce na jejich cestě k cílové pásce UTMB. Naše kamera doprovází Víťu a Tituse v průběhu tréninku, mentálních i fyzických příprav až po samotný závod, kde si sáhnou na dno. Buďte u toho!

O UTMB

Ultra-trail du Mont-Blanc patří k nejprestižnějším a nejnáročnějším ultra-maratonským závodům v Evropě. Každoročně se na jeho start ve francouzském Chamonix sjíždějí běžecké kapacity z celého světa, aby poměřily své síly na více než 170 km dlouhé trase nevyzpytatelným terénem s převýšením 10 000 m.