logo Asics

Náš závazek k udržitelnosti

Abychom udrželi zdravého ducha ve zdravém těle, musíme naslouchat naší planetě.

asics symbol
Kdykoliv uvidíte tento symbol, vyvolá ve vás naději, kterou necháváme klíčit pro budoucí generace - aby mohli vyrůstat ve zdravém prostředí a s pozitivním myšlením.

Od založení Asics v roce 1949 bylo cílem pomáhat lidem, aby dosáhli zdravém ducha ve zdravém těle. Ale aby toho docílili, potřebují mít kolem sebe zdravé prostředí, ve kterém mohou souznít se svým tělem.

Proto jsme se vrhli do akce. Redukujeme produkci emisí CO2 tím, že vyrábíme udržitelné produkty z recyklovaných materiálů a přinášíme výhody aktivního pohybu těm, kteří to nejvíce potřebují.

Společně můžeme znovu vytvořit čistou planetu a zdravé prostředí pro budoucí generace.

Naše závazky

asics symbol

Snížení emisí

Cílem Asics je snížit uhlíkové emise o 63 % do roku 2030 a následně je do roku 2050 zcela eliminovat.

asics symbol

Udržitelné materiály

Od roku 2030 bude Asics na výrobu bot i oblečení používat pouze 100% recyklovaný polyester.

asics symbol

Čistá energie

Ve svých továrnách bude Asics od roku 2030 využívat jen 100% obnovitelné zdroje elektřiny.

Své cíle pro rok 2030 a 2050 dokazuje Asics již nyní tím, že pro výrobu bot na letošní Den Země recykloval množství textilu, které se rovná 25.000 triček.

Mírnější dopad pro světlejší zítřky

Asics se snaží souznít s naší planetou. V roce 2021 zasadili semínka, která v budoucnu ponesou své ovoce. Vytvořili ekologicky udržitelné modely napříč kategoriemi - pro oslavu Dne Země, pro zdravější budoucnost.

recyklované materiály

1.

Kolekce Earth Day je vyrobena z pěti tun recyklovaného textilu, to se rovná 25 000 triček

2.

Oproti konvenčním modelům je stopa CO2 při barvení stélky a podešve snížená o 45 %

3.

Od roku 2021 je recyklovaný polyester používaný u výroby 95 % nových běžeckých bot

4.

Svršek obsahuje recyklované materiály

Nakupujte udržitelně

Množství recyklovaného textilu použitého k výrobě se může u jednotlivých produktů lišit. Pro bližší informace prosím nahlédněte do popisu produktu.

Naslouchejte mysli, porozumíte tělu

​Vždy jsme v pohybu viděli pozitivní vliv na duševní zdraví. Právě proto název ASICS. Je to akronym věty „Anima Sana In Corpore Sano“, která znamená, že ve zdravém těle je zdravý duch. V dnešní době je velice důležité, mít čistou mysl, proto se snažíme ze všech sil podporovat pohyb, který zlepší duševní zdraví lidí na celém světě.

Naslouchejte mysli, porozumíte tělu

Vždy jsme v pohybu viděli pozitivní vliv na duševní zdraví. Právě proto název ASICS. Je to akronym věty „Anima Sana In Corpore Sano“, která znamená, že ve zdravém těle je zdravý duch. V dnešní době je velice důležité, mít čistou mysl, proto se snažíme ze všech sil podporovat pohyb, který zlepší duševní zdraví lidí na celém světě.