info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Diagnostika došlapu

To by se běhalo, kdyby nohy nebolely! Nebo vás trápí bolavá záda a migrény? Tyto problémy často pramení ze špatného došlapu, který se promítá do celého těla. Pomůžeme vám díky diagnostice došlapu a výběru vhodných bot.

Proč si nechat diagnostikovat došlap a vybrat ty správné boty?

Ulevíte svému pohybovému aparátu od chodidel po páteř
Vylepšíte si techniku běhu a zvýšíte svůj fyzický výkon
Šetříte chodidlo a zároveň prodloužíte životnost boty

Jaké jsou typy došlapu?

Neutrální došlap

Ideální varianta, kdy přenos váhy z paty na špičku probíhá přes střed podrážky a chodidlo zatěžujete rovnoměrně. Pro zdravý běh tedy nepotřebujete žádná speciální opatření.

Pronace

Chodidlo se při došlapu vtáčí dovnitř. Mírná pronace je nezávadná, výraznější vychýlení ale může mít negativní vliv na kolena a kyčle, vybírejte proto boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve.

Supinace

Našlapujete na vnější stranu chodidla. Mírná supinace nemá neblahý vliv na pohybový aparát, takže se pro tento typ došlapu nevyrábí speciální boty. Vybírat můžete z modelů pro neutrální došlap.

Jak diagnostika došlapu probíhá?

1.

Celá diagnostika trvá přibližně 10 minut. Na začátku si prohlédneme postavení vašich nohou na speciálním terči.

2.

Poté se bosí postavíte na náš běžecký pás a my vám pustíme mírné tempo na rozklusání. Jakmile se váš běh ustálí, začneme váš pohyb zpomaleně natáčet na tablet.

3.

Na monitoru před sebou reálně uvidíte, jak vaše chodidla pracují. My vás při tom budeme průběžně korigovat, abyste došlapovali co nejlépe.

4.

Po doběhu vám zpomaleně krok po kroku promítneme celý váš pohyb natočený zezadu a ze strany a podrobně vám vše vysvětlíme.

5.

Jakmile budeme vědět, jaký máte došlap, můžeme se společně podívat po správných běžeckých botách přesně pro vás.

Diagnostika je zcela zdarma

U většiny prodejců běžeckých bot za diagnostiku došlapu zaplatíte, pokud si zároveň nekoupíte boty. U nás se toho bát nemusíte - diagnostika je a vždy bude zdarma, ať si od nás nový pár odnesete nebo ne. :-)

Dorazit můžete kdykoliv

Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:05:48:58
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu