info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Salomon Index.01

Unisexové běžecké boty

Vyberte svou velikost Jak vybrat?

Dostupnost zboží
nejprve vyberte velikost
5 090 Kč

Salomon

L41222700

Index.01 je všestranná výkonnostní silniční běžecká obuv vyrobená kompletně z recyklovaných materiálů a určená k celkové recyklaci. Splňuje nejpřísnější kritéria pro výkon, stejně jako hodnoty a závazky k eliminaci dopadu výroby na životní prostředí.

Co stojí za skvělými běžeckými vlastnostmi modelu Index.01?  Především je to lehká pěna na bázi TPU, z níž je vyrobena mezipodešev a zcela specifická geometrie boty tzv. „rocker“, která pomáhá pohybu běžce vpřed díky rychlému přechodu z dopadu do odrazu, díky čemuž se minimalizuje doba kontaktu boty s povrchem. Kombinace výkonu, stylu a přidaných hodnot spolu s čistým, jednoduchým, ale inovativním vzhledem, to jsou benefity modelu Index.01. S hmotností pouhých 285 gramů je vhodný pro každodenní trénink.  Disponuje 9 mm dropem a tvarovatelnou stélkou z recyklované EVA pěny.

Největší výzvou při vývoji Index.01 bylo najít vhodný materiál pro spodní jednotku - mezipodešev a podešev, který by byl kompletně recyklovatelný a dokázal zároveň poskytnout to správné množství tlumení spolu s energickým odrazem, vše tolik potřebné pro běh na tvrdém povrchu. Jako odpověď byla vyvinuta pěna s obsahem dusíku na bázi TPU s názvem INFINIRIDE, kterou lze rozdrtit na malé kousky a recyklovat, když bota dojde ke konci své životnosti. Pro funkční propojení spodní jednotky s horní (svrškem) se používá speciální lepidlo na bázi vody, aby se minimalizovala nežádoucí kontaminace recyklovatelného materiálu.

RECYKLACE INDEXU.01
Chtějí-li se stát součástí procesu recyklace obuvi Salomon, mohou vlastníci modelu Index.01 jednoduše navštívit stránku Salomon.com a vytisknout si přepravní štítek, pomocí kterého mohou boty zdarma zaslat do nejbližšího sběrného střediska. Zde pak začne další životní fáze bot, jejich druhý život…
Kvůli minimalizaci dopadu na přepravu budou tyto navrácené boty soustředěny ve sběrných střediscích v každé z evropských, severoamerických a asijsko-pacifických oblastí. Tam bude produkt umyt a rozebrán, než bude separovaný materiál odeslán k recyklaci. Materiály spodní jednotky, které jsou recyklovány v Evropě, budou použity k vytvoření nových lyžařských bot Salomon počínaje zimní sezónou 2022. Polyesterový svršek bude také zpracován, poté přeměněn na přízi a použit k tkaní látky.

Parametry

Sport Běh
Sezóna 2021 Q1
Typ došlapu Neutrální
Typ běžecké obuvi Tréninková
Typ povrchu - běh Silnice
Úprava obuvi Prodyšná
Šířka boty Standardní
Tlumení Vysoké tlumení
Drop 9 mm
Technologie Infiniride™

Infiniride™

Dynamická pěna na bázi TPU naplněná dusíkem pro luxusní dlouhotrvající odpružení.

Pomůžeme s výběrem zboží
Odborné produktové dotazy

Prodejna v Brně
+420 724 955 068 Po-Pá 10:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Pište kdykoliv, brzy odpovíme
Prodejna v Praze
+420 737 121 161 Po-Pá 10:00-18:00, So 10:00-14:00
praha@sanasport.cz Pište kdykoliv, brzy odpovíme