info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

21 let legendy Asics Gel Kayano

30. 10. 2014
Málokdo z nás nemá doma některý z modelů legendárních Gel Kayano od Asics. A protože právě přišly na trh nejnovější Gel Kayano 21, nastala ideální doba na trochu nostalgie a historický výlet! :-)
21 let legendy Asics Gel Kayano

Jak to všechno začalo?

V roce 1992 dali v Asics dohromady tým vývojářů a designérů, kteří pod vedením pana Kayano měli dát dohromady revoluční botu špičkových vlastností, která měla běžcům umožnit špičkový výkon a spojit v sobě ty nejlepší funkční vlastnosti a vydařený design. O rok později spatřily světlo světa první Gel Kayano Trainer – a nezůstaly vysokým očekáváním nic dlužny.

Model Gel Kayano Trainer se stal okamžitým hitem a hned první rok jej bylo vyrobeno přes 47 000 kusů, přičemž 14 000 bylo dámských a 33 000 pánských.

Druhá generace, prodávaná v letech 1995 – 96 byla vylepšena novým odpružením a  dodávala noze lepší stabilitu. Gel Kayano se tak techonologicky dostaly na úroveň těch nejšpičkovějších běžeckých bot.

Třetí generace přinesla v letech 1996 – 97 navíc také lehkost a flexibilitu, a spojila tak v sobě ty nejlepší vlastnosti obuvi své doby.

Čtvrtý a pátý model sice nepřinesly žádná převratná technologická vylepšení, ale ani tak tvůrci nezaháleli a zaměřili se na životnost boty, co nejkvalitnější zpracování a další zlepšování kvality.

Šestá generace na přelomu tisíciletí se vyznačovala výjimečnou lehkostí v kombinaci s překvapivou odolností. Trakce a odpružení bylo u tohoto modelu vylepšeny speciální gumou (High Abrasion Rubber). Gel Kayano si v té době oblíbilo již více než 100 000 běžců a přibývali další.

Gel Kayano 7 v roce 2001 přinesly patentovaný materiál mezipodešve, který zlepšoval odraz a současně zvyšoval její životnost.

V roce 2002 se nové modely začaly v pánské i dámské verzi prodávat v různých šířkách, což zvyšovalo komfort běžců.

Gel Kayano 9 si díky nové twist GEL technologii rychle získaly ještě širší popularitu a byly zvoleny oblíbenou botou více než 600 000 běžci.

Desátá generace v roce 2004 přinesla vylepšený došlap a svršek, který lépe sednul.

V roce 2005 Gel Kayano 11 přidaly na síle a stabilitě, aniž by byly nuceny slevit z flexibility.

Dvanáctý model zapracoval zejména na pohodlí – přibyl rychleschnoucí  svršek, který absorboval pot a umožňoval lepší zážitek z běhu.

Třináctá generace v roce 2007 představila novou vrstvu nad samotným odpružením boty, jejímž úkolem bylo absorbovat a rozložit náraz paty na povrch.

Gel Kayano 14 získaly ocenění „Bota roku“ od časopisu Runner’s World. Jejich popularita I nadále raketově stoupala.

Rok 2009 přinesl odlišné technologické řešení pro ženy a pro muže. Běžkyně si tak mohly užít specializované boty a Gel Kayano 15 opět vyhrálo ocenění „Bota roku“ od časopisu Runner’s World.

Šestnáctá generace o rok později byla počátkem takzvané GUIDANCE LINE sloužící pro efektivnější přenos energie.Tehdy byla umístěna pouze na přední straně boty a stala se klíčem k lepším výkonům na dlouhých tratích.

V roce 2011 se Asics zaměřil na lehkost boty, která ovšem nesměla být na úkor výkonu, životnosti ani pohodlí. Zlepšení Gel Kayano 17 přinesly v podobě pěnivější podrážky v přední části boty.

Gel Kayano 19 byly díky technologii DYNAMIC DUOMAX ještě lepší trefou pro všechny běžce s pronací, kterým přinesly jak lepší výkon, tak větší pohodlí při běhu.

Loňský jubilejní model Gel Kayano 20 byl zaměřen na plynulost pohybu a dal jasně najevo, že tato legendární řada ani po dvou desetiletích rozhodně neztrácí dech a můžeme od ní stále očekávat velké věci. Jsme opravdu zvědaví, na co se můžeme těšit dál!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:07:01:11
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu