info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Asics foot ID – posviťte si na nohy

19. 04. 2013
Zaregistrovali jste právě probíhající Asics foot ID Days? V současné době probíhají v několika městech České republiky a nabízí detailní proměření nohou a pomoc s výběrem běžeckých bot. Stojí za to se na ně vypravit?
Asics foot ID – posviťte si na nohy

Neocenitelné info pro začátečníky

Minimálně pokud jste začátečník, tak určitě ano. Vybírání běžeckých bot není úplně jednoduchá záležitost a záleží nejen na velikosti nohy, ale také mnoha dalších faktorech. Měření vám usnadní život hlavně v případě, že máte nějaký specifický rys, jako je třeba příliš široký nárt, který dělá při výběru bot problémy. Skener vám přesně ukáže, jak na tom jste, a následně nemusíte vybírat z nekonečné řady modelů, ale jdete v podstatě „na jistotu“.

Noha pod drobnohledem

Jak měření probíhá? Bosou nohou se postavíte do speciálního skeneru, který ji nasnímá. Skenují se obě nohy a z výsledku se dozvíte nejen velikost chodidla (tedy spíš chodidel – několikamilimetrové rozdíly mezi jednotlivýma nohama nejsou výjimkou), ale také šířku a výšku nártu, a zejména způsob došlapu. Ten je obzvlášť důležitý, protože vám pomůže vybrat správné boty šité na míru vašemu způsobu běhu. A jako bonus se ještě dozvíte, jak moc šejdrem vám narostly palce a malíčky. (Tato informace mimořádně zaujme zvlášť ve chvíli, kdy máte každou nohu na opačném konci spektra:-)

Vybírání bot

Když máte měření za sebou, zúročíte ho při samotném výběru bot – nejprve vám poradce vysvětlí, z kterých řad byste měli vybírat, a pak už jen zkoušíte, poklusáváte obchodem a hodnotíte. Pokud jste původně došli k názoru, že běžecké boty dvakrát nepotřebujete, a zas takový rozdíl oproti trekovým to být nemůže, čeká vás překvapení zásadních rozměrů. Nějakého nucení ke koupi se ale bát nemusíte – výsledky měření dostanete s sebou, a pokud si nejste jistí, můžete se nad odzkoušenými modely zamyslet v klidu doma. Ať už si vyberete jakkoliv, bude to výběr určitě lepší, než kdybyste ho zkusili jen tak naslepo čistě podle velikosti.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:09:28:02
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu