info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Badminton včera a dnes

25. 09. 2013
Badminton patří mezi velmi populární sporty, kterým se u nás věnuje celá řada nadšených amatérů i profesionálů. V České republice již oslavil 55 let oficiální existence a jeho obliba zatím stále roste. A protože badmintonová sezóna právě začíná, pojďme se společně podívat, jak vlastně začaly ty úplně první.
Badminton včera a dnes

Badminton patří mezi velmi populární sporty, kterým se u nás věnuje celá řada nadšených amatérů i profesionálů. V České republice již oslavil 55 let oficiální existence a jeho obliba zatím stále roste. A protože badmintonová sezóna právě začíná, pojďme se společně podívat, jak vlastně začaly ty úplně první.

Import z Indie

Ačkoliv se to možná nezdá, badminton patří mezi nejstarší světové sporty, a jeho kořeny sahají až do sedmého století, kdy se hrál v Číně, Japonsku a Koreji. Do Evropy se ve středověku dostal také, ale nezískal si takovou oblibu, aby se udržel výrazně dlouho. Druhou šanci dostal v polovině devatenáctého století, kdy v Indii zaujal britské vojáky, kteří ho přivezli do domoviny.

Původně se nový sport jmenoval podle indického města Puna, a teprve později dostal jméno podle Badminton House, kde ho s oblibou hrával vévoda z Beufortu. O téměř sto let později v roce 1934 byla založena Mezinárodní badmintonová federace (IBF) a dalším důležitým datem je rok 1992, kdy se badminton definitivně dostal na program olympijských her.

Češi a badminton

U nás se první neoficiální zápas odehrál v roce 1957 a oficiální zápas o rok později. V šedesátých letech se Československo připojilo k Mezinárodní badmintonové federaci a v roce 1971 se u nás odehrálo první Mistrovství Evropy juniorů. Na olympiádách nás doposud reprezentovalo šest sportovců a na první medaili zatím teprve čekáme.

Český badmintonový svaz aktuálně sdružuje kolem 10 000 hráčů, nicméně nemůžeme zapomínat ani na úctyhodné množství badmintonistů, kteří hrají rekreačně pro radost. Badminton je vůbec sport přívětivý k začátečníkům – stačí pořídit raketu, míčky a kvalitní boty, vyrazit na kurt a první výsledky se velmi rychle dostaví. V české badmintonové komunitě to žije, což je vidět nejen na kurtech, ale také na internetu, ať už v diskuzích nebo třeba v oblíbených Přiznání badmintonistů na Facebooku. Nezapomeňte se přiznat ani vy! :-)


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:09:22:11
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu