Běžecké tréninky v Brně

12. 12. 2014
SANASPORT ve spolupráci s firmou Andrlesport a běžeckým projektem RunForrestRun (RFR) připravili cyklus osmi skupinových tréninků pro zlepšení běžecké techniky.
img

Běh patří mezi zdánlivě jednoduché sportovní aktivity. Přesto se řada běžců dopouští chyb, které brzdí jejich výkonnost a mohou přivodit i nepříjemná zranění. Pro vás, kteří chcete běhat pravidelně a ve zdraví si běh užít, je technika běhu základním stavebním kamenem.

Běhej a rozvíjej svou kondici zdravě

Špičkový kondiční trenér a běžec Josef Andrle je autorem metodiky RFR, která vám umožní (stejně jako Forrestovi z filmu Forrest Gump) přes vnímání svého těla pocítit radost z běhu i zlepšit svoji výkonnost.

Hlavní témata jednotlivých tréninků:

 1. Vnímání chodidel a hlavy při běhu, senzomotorika
 2. Způsoby rozcvičení, kotník a jeho práce při běhu
 3. Odrazová cvičení pro zapojení kotníku
 4. Základní běžecké prvky aneb abeceda jinak
 5. Běžecká koordinace
 6. Práce paží a ramen při běhu
 7. Uvolněný běh = uvolněná práce boků
 8. Boční svalové skupiny při běhu

Základní parametry cyklu tréninků:

 • cyklus 8 tréninků bude probíhat každou středu od 7.1.2015 do 25.2.2015 místo tréninku: atletický tunel, Brno, Oblá 51c (sídliště Kamenný Vrch)
 • čas tréninku: 19 – 20 hodin
 • maximální počet běžců ve skupině je 12
 • cena vč. DPH: 180 Kč (jednotlivý trénink) nebo 1 400 Kč (cyklus 8 tréninků) nebo 1 260 Kč (cyklus 8 tréninků pro klienty Sanasport neboli jeden trénink zdarma)
 • přihlásit se můžete e-mailem na info@runforrestrun.cz nebo na tel. 778 033 838
 • záruka kvality: pokud si zaplatíte celý cyklus tréninků a po prvním tréninku nebudete spokojeni, vrátíme vám částku 1 260,- Kč zpět.

Od 7.1.2015 se na vás každou středu těší trenér RFR Bořivoj Hojgr (www.runforrestrun.cz).

Josef Andrle

Ve vrcholovém duatlonu a triatlonu se pohyboval několik let, na svém kontě má titul Ironman. Dnes se pravidelným běháním udržuje v dobré kondici. Kromě přípravy mladých talentovaných sportovců učí a přednáší o kondičním tréninku a běžeckých dovednostech na seminářích pro různé druhy sportů - tenis, hokej, lyže, orientační běh, golf. Zvládnutí běžecké techniky je důležité pro každý sport. Své o tom ví i naši reprezentanti lyžování Ondra Bank, Kryštof Krýzl, Martin Vráblík a Adam Kotzman, které se svým týmem připravuje již několik let.

Bořivoj Hojgr

9 let se závodně věnoval běžeckému lyžování a přespolnímu běhu, následovala atletika a další sporty jako volejbal, lyžování, snowboarding. Po absolvování Masarykovy univerzity v Brně obor učitelství TV se stal trenérem firmy Andrlesport. Ve své tréninkové skupině má nadějné atlety i špičkové orientační běžce Vojtu Krále a Vendulu Horčičkovou.

„Víme, jak těžké je s během začít, jak se připravit na vrcholný sportovní výkon i jak chutná radost z běhu, kdy je člověk sám sebou. Pojďte to vyzkoušet s námi!“


  Máte nějaký dotaz? Potřebujete pomoct? Zavolejte nám na +420 530 317 075