info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Běžecký pás InStinct Reflex Belt – vše se vejde okolo pasu

15. 02. 2022
Kam dát při běhání všechny nezbytnosti? Praktickým řešením je běžecký pás. Když je chytře udělaný, budete koukat, co všechno do sebe pojme. Otestovali jsme proto tohoto flexibilního pomocníka, který se nezalekl ani ultra závodu. Seznamte se, je tu InStinct Reflex Belt!
Běžecký pás InStinct Reflex Belt – vše se vejde okolo pasu

Běžeckou ledvinku u sebe mívám pořád, protože musím někam dát mobil, klíče, kapesníčky. To je fajn do města, ale na trailový závod nebo při běhání v terénu už toho člověk potřebuje víc. Nejčastěji jsem řešila, co s hůlkami. Nechtělo se mi v pasážích, které byly běhatelné, držet hůlky v ruce a nandávat je na batoh mě zdržovalo. Proto jsem sháněla pás, který hůlky pojme a nebudu o nich při běhu vědět (a ani o tom páse).

kapsa na hole

Když se mi rukou dostal InStinct Reflex Belt, na první pohled vypadal nenápadně. Jenže tato značka vznikla ve francouzských Alpách, a tak přesně ví, co běžci v horách potřebují.  Při bližším ohledání jsem zjistila, jak je pás chytře udělaný a že v sobě skrývá šest kapes! Materiál je pružný a velmi dobře větrá a odvádí pot. Je ale nutné si velikost vyzkoušet, a i když normálně mám velikost oblečení XS nebo S, tady jsem potřebovala M. Číslování uvedené v tabulce podle mého ne úplně přesně sedí. Pro muže bych volila minimálně velikost L až XL, a to i když jsou štíhlí a vysportovaní.

pás vzadu

Přední části pásu dominuje velká kapsa, kam lze dát třeba větrovka, tyčinky nebo gely. Hned pod ní skvělá kapsa na mobil nebo na peníze, prostě místo na ty nejcennější věci, které nechcete v žádném případě ztratit. Vepředu jsou také dva chytré úchyty na připevnění startovního čísla.

startovní číslo

Vzadu je opět velká kapsa. Tu jsem na Ještěd Skyrace použila na soft lahev – i když byl závod v září, bylo poměrně teplo. Další kapsa má tvar „tunelu“ a jsou v ní také protiskluzové silikonové pásky. Je určená na nošení holí. Nejvíce jsem ji využila na 70km ultra v Polsku na Lemkowyně. Měla jsem sice s sebou i běžeckou vestu, ale u pásu bylo velmi jednoduché kdykoliv hůlky vytáhnout a zase je snadno zandat, aniž bych musela zastavovat.

Další dvě malé kapsy jsou na bocích a lze do nich dát klíče, kapesníčky, pomádu na rty, gely… Fajn jsou na také reflexní prvky, kterých nikdy není dost. Běžec je tak za snížených světelných podmínek pro auta nepřehlédnutelný.

pás vpředu

Pás při běhu skvěle drží. I když je v něm pití nebo hůlky, člověk o něm ani při dlouhé trase neví. Pod startovním číslem skoro není vidět. A jestli se shrnuje? Většinou ne, záleží, jak do něho poskládáte své věci a jak dobře si vyberete velikost. Za mě je to skvělá a velmi praktická věc, která se bude hodit každému běžci, ať už běhá v přírodě, v horách nebo i ve městě.

Text: Soňa Hrabec Kotulková, Running2.cz
Foto: Running2.cz


KOUPIT INSTINCT REFLEX BELTCenová
bomba
Akce zmizí za
2:09:07:21
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu