info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Čím oslnil nejnovější model Asics Gel-Nimbus 25?

17. 03. 2023
Model Asics Nimbus 25 bol kompletne prepracovaný, ale stále si zachováva svoj hlavný účel, ktorým je maximálne pohodlie a ochrana. Zmenil sa aj materiál zvršku.
Čím oslnil nejnovější model Asics Gel-Nimbus 25?

Výrobce o nových Nimbusech říká, že díky novým technologiím a vylepšené konstrukci bude běh měkčí a plynulejší. Může se to zdát jako silná slova, jelikož už předchozí modely se příjemně poddaly lehkému tréninkovému tempu, ale dokázaly být skvělou oporou a držet s vámi krok, i když jste zařadili dvojku.

Změna u nového modelu potkala mezipodešev, tlumící vrstvu i patní límec, který ještě lépe obejme oblast achilovky a pomáhá perfektně držet botu na svém místě. Kombinace pryžového materiálu v zadní a přední části je chytře rozvržená tak, že na nejvytíženějších částech je materiál odolnější a na těch méně frekventovaných zase poddajnější. Díky tomu boty skvěle drží i na mokrém povrchu a zároveň se podešev jen tak neošoupe.

svršek+podešev

Kromě svršku z recyklovaných materiálů k celkové prodyšnosti, komfortu a odvodu vlhkosti přispívá velkou měrou také stélka OrthoLite™ X-55. Díky ní noha v botě sedí jako přikovaná, aniž byste měli pocit stísněnosti. Naopak bych řekl, že díky této stélce dostává chodidlo ještě větší volnost.

Jednou z největších inovací je však bezesporu tlumení PUREGEL™. Je výrazně měkčí než gel použitý u minulého modelu. Tím se zvyšuje absorpce nárazů při dopadu, aniž by to botě ubralo na dynamice, což pocítíte převážně na delších trasách. Když jsme u tlumení, je potřeba zmínit, že u nového Nimbusu je o 20 % více pěny FF BLAST™ PLUS ECO, což znatelně napomáhá při dopadu i odrazu.

Nimbus 25

Pokud se Vám líbil Nimbus 24, budete rádi, že Asics vylepšil Nimbus 25, aniž by se vzdal skvělých věcí z předchozí verze. Bota je stále vynikající volbou pro vytrvalostní běžce, kteří potřebují botu, jenž zvládne dlouhé vzdálenosti s lehkostí.

Skvěle padnoucí svršek je pro Nimbus klasika, možná i proto zůstal jazyk z předešlé generace stejný. Má správné množství polstrování, aniž by byl příliš objemný. Drží přesně tam, kde má být a poddá se různým tvarům a typům nártu. Materiál svršku se u pětadvacítky jmenuje Knitted Upper™, hned na první dotek působí příjemnějším a odolnějším dojmem, než tomu bylo u dvacet čtyřky. Vstup do boty je zesílený, což zvyšuje pohodlí a brání zapadávání kamínků do boty. Praktičtěji je řešeno také patní poutko boty.

Vrátím se ještě k tlumení. Jak už bylo řečeno, pěny FF BLAST™ PLUS ECO v Nimbus 25 je sice více, ale celkově se mi zdá bota tužší než její předchůdci. To však neberu jako negativum. Trefuje se tím totiž do dokonalé rovnováhy mezi pohodlím a kontaktem se zemí. Může to být dáno také strukturou pěny, která do každého odrazu navrací až 60 % energie z dopadu. Díky tomu nebudete mít pocit, že se „ztrácíte“ do tlumení.

obuv po 200 km

Po cca 200 km v Nimbusu 25 mohu upřímně říct, že tato bota je postavena pro dlouhou životnost. Ani po tomto náběhu nepoukazuje téměř žádné známky opotřebení – a to jak tlumící pěna, tak podrážka AHAR+. Jedná se o botu, která vám poskytne pohodlí, ochrání před zraněním a umožní vám dlouhé běhy i lehké klusy na nejrůznějších typech tvrdého povrchu.

KOUPIT ASICS NIMBUS 25


Recenzi pro vás sepsal:

Michael Pozdenkov

Michael Pozdenkov

Když Michael zrovna neradí zákazníkům s koupí nového vybavení, posouvá své hranice při individuálních vytrvalostních sportech. Když může, rád testuje a porovnává běžecké vybavení. Často běhá a rád k běhu připojí i plavání a cyklistiku. Jeho triatlonové ambice tak neustále stoupají.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:11:03:06
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu