info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Co byste měli vědět, než začnete s crossfitem?

10. 11. 2014
Uvažujete o crossfitu, o kterém už jste toho tolik slyšeli, ale zatím si nejste jistí, jestli ho vyzkoušet? Zjistěte o něm vše, co vám vrtalo hlavou.
Co byste měli vědět, než začnete s crossfitem?

Cesta ke kondici nebo jen módní hit?

Crossfit má oproti většině sportů jednu velkou výhodu, a tou je jeho univerzálnost. Snaží se rozvíjet sílu, rychlost i mrštnost a nezatěžuje tělo jenom jednostranně. Díky tomu ho rozhodně můžeme doporučit. Navíc u něj hraje roli i čas, takže se v žádném případně nestihnete nudit. A to, že je aktuálně populární (jak u nás, tak v zahraničí), přináší jedno velké pozitivum – budete ho mít kde provozovat a snadno si najdete „ten svůj“ tým.

Učený z nebe nespadl

Ani začátečník se nemusí první hodiny bát – ačkoliv se jedná o hodně náročnou disciplínu, nikdo si nemyslí, že byste ji měli zvládnout okamžitě. Náročnost tak stoupá postupně, aby si tělo stihlo zvyknout. Začátečníci před sebou sice mají delší cestu, ale na druhou stranu také nejrychleji uvidí výsledky, které je namotivují k pokračování.

Na první hodinu zvolte pohodlné spotovní oblečení, které vás neomezuje v pohybu, kvalitní boty a lahev s pitím – ideálně vodou nebo iontovým nápojem.

Co všechno potřebujete?

Boty -  boty jsou základ. Vhodná crossfitová obuv by měla zprostředkovat maximální kontakt s podložkou a poskytnout sportovci kontrolu na všemi pohyby. Nezbytností jsou prvky v konstrukci obuvi, které chrání chodidlo i samotný svršek obuvi.

Oblečení  by mělo poskytovat odvod potu a  chránit před přehřátím organismu. Proto vybírejte z funkčních materiálů a střihů vhodných do tělocvičny.

Z doplňků rozhodně využijete už zmiňovanou láhev na pití a rukavice, které vám ochrání ruce před mozoly a odřeninami a pomohou k pevnějšímu úchopu. Oceníte také kompresní podkolenky (například od CEP), které nohy chrání před nadměrnými otřesy a pomohou ze svalů dostat kyselinu mléčnou.

Cvičební pomůckyna crossfit se jich používá celá řada – například kettlebely, lana, crossfitová klec a tak dále. Vhodné náčiní na domácí posilování vám poradí trenér na základě vašich konkrétních potřeb.

Kde začít?

Ideální začátky jsou s přispěním certifikovaného trenéra, který vám pomůže nastavit správné tempo, a dohlédne na dokonalé provedení jednotlivých cviků. Především na začátku je důležité technicky zvládnout jednotlivé sestavy cviků a dobře nastavit tréninkový plán dle individuální kondice každého začátečníka.

Vyrazit můžete do certifikovaných crossfitových tělocvičen, kterých je v ČR čím dál více. Nemusíte se ale omezit jenom na ně - crossfitové vybavení a vhodný prostor se nyní dá najít i v běžných fitness centrech ve vašem okolí a často také na venkonvích workoutových hřištích.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
6:01:40:52
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Dámské tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 8 ks za tuto cenu