info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Co nám Robert řekl o fungování Sanasportu?

08. 08. 2023
Do tohoto rozhovoru jsme přizvali Roberta Čížka. Robert zaštiťuje veškeré naše marketingové akce a stará se o plynulý chod naplánovaných projektů. Čím ho Sanasport uchvátil, proč začal běhat a jak vidí současnou situaci trhu se sportovním vybavením? Vezmeme to jedno po druhém.
Co nám Robert řekl o fungování Sanasportu?

Slavíme 14. Sansportiny! Za tu dobu jsme si společně prošli pestrou škálou situací. Některé byly příjemné, na některé bychom naopak nejraději zapomněli. I když ne, nezapomněli, protože chybami se člověk učí a nás naučily hodně.

V průběhu letošních Sanasportin vás v sérii článků informujeme o začátcích, průběhu i o budoucnosti našeho směřování.

Dnes jsme vyzpovídali Roberta Čížka, vedoucího marketingového týmu:

1. Jak jsi se stal součástí týmu Sanasportu a jak dlouho už tu jsi?

Robert: Budou to dva roky, co jsem do Sanasportu přišel v roli externího specialisty na správu zbožových srovnávačů. Po několika měsících jsem ukončil další projekty a přešel do Sanasportu na plný úvazek jako vedoucí marketingového oddělení. Tak moc mě místní prostředí zvládlo během pár měsíců okouzlit.

2. Co tě motivuje a co tě nejvíce baví na této práci?

R: Motivátorů je v Sanasportu pro mě více. Neprodáváme půjčky, ani předražené nádobí. Prodáváme radost z pohybu, prodáváme zdraví v jedné z jeho nejhezčích podob. Prodáváme sport. Takže zaprvé mě baví naprosto perfektní produkty, za jejichž kvalitou stoprocentně stojím.
Zadruhé jsem v Sanasportu zůstal díky skvělému marketingovému týmu. Na žádném ze svých předchozích projektů jsem neměl možnost pracovat s tak namotivovanými kolegy.
A nakonec jsem tu i kvůli nepřebernému množství výzev, které práce tady každý den nabízí. Nerad se v práci nudím.

3. Čím je Sanasport výjimečný a jaké jsou podle tebe jeho základní hodnoty?

R: Sanasport je výjimečný hlavně díky lidem, kteří ho tvoří. Od majitelů po grafika je každý z kolegů plný motivace. Každý den přicházíme s novými nápady, ať už na zlepšení interních procesů nebo na zlepšení služeb pro zákazníky.
Sanasport se vždy snažil soustředit na zákazníka a nabízet mu kvalitu, která mu nejlépe dopomůže ke zdravému pohybu.

se psem

4. Co pro tebe osobně znamená sport?

R: Sport je jedním z nejdůležitějších aspektů v mém životě. Znamená pro mě oddech, relax, společnost přátel a dopomáhá mi jak k fyzickému, tak psychickému zdraví. Dlouhodobě je jednou z nejsilnějších stránek mého manželství a pojítkem s dlouholetými přáteli.

5. Jak vnímáš vztah mezi sportem, zdravím a filozofií Sanasportu?

R: Sport pro mě byl vždy synonymem zdraví. Nikdy jsem nesportoval, abych překonával rekordy, nebo dosahoval čím dál lepších časů. Vždy jsem sportoval, abych byl fit, abych se mohl cítit lépe.

Sanasport má zdraví již 14 let ve svém názvu. Poslední dva roky vnímám zaměření Sanasportu na zdraví zákazníků více a více. Do našeho sortimentu nepatří produkty, u kterých se nedá zaručit kvalita. Už vůbec sem pak nepatří produkty, které by mohly ohrozit zdraví našich zákazníků.
Každý nový projekt či strategické rozhodnutí je v Sanasportu nejdříve konfrontováno s celkovou firemní vizí. Součástí vize je i dlouhodobé zdraví našich zákazníků (i nás samotných). Pokud je jakékoliv rozhodnutí v rozporu, zamítneme ho.

6. Jak se tvůj osobní přístup ke sportu prolíná s hodnotami Sanasportu?

R: Jak již bylo zmíněno, nikdy jsem nesportoval, abych byl nejlepší, dosahoval nejrychlejších časů, nebo chtěl každý rok postoupit do vyšší soutěže. Věřím, že sportovat bych měl tak, aby to prospívalo mému zdraví, drželo mě to v dobré kondici a abych měl ze sportu dobrý pocit. Přesně takový vztah ke sportu chceme budovat i zde.

s manželkou

7. Jaký je tvůj nejoblíbenější sport?

R: Mým nejoblíbenějším sportem vždy byl, je a bude fotbal. Fotbal mě vychovával už od přípravky. Hlavně díky své ženě jsem se ale v průběhu posledních let začal věnovat i dalším sportům. Od klasické pěší turistiky či cyklistiky přes běžky a snowboard až po pár prvních zápasů v tenise. V tomto ohledu mi moje žena dává pěkně do těla. Aktuálně je jeden z mých neoblíbenějších sportů určitě běh, ke kterému mě přivedla právě práce v Sanasportu. Momentálně začínám, mám za sebou pár výběhů na pár kilometrů, ale moc jsem si to oblíbil. 

8. Máš nějakou vlastní vzpomínku, která ukazuje sílu sportu a jeho vliv na životní cestu?

R: Každý můj sportovní výkon má pro mě silný vliv na životní cestu. Chvíle aktivního pohybu jsou pro mě jedním z mála okamžiků úplného odpočinku. Ať už je to fotbalový zápas, na prkně sjetý kopec nebo 5 km běhu, vždy zapomenu na všechny problémy a vyčistím si hlavu. V tu chvíli pro mě neexistuje práce, neexistuje stres. Jsem jen já sám se sebou. Zároveň je sport jedním z největších společných koníčků s mou ženou. Je jakýmsi pojítkem. Bez všech těch túr si náš společný život ani nedovedu představit.

9. Máš v paměti situaci, kdy tobě nebo někomu ve tvém okolí sport pomohl v těžké životní situaci?

R: Osobní vzpomínku nemám. Ovšem znám mnoho lidí, kteří to mají se sportem podobně jako já. Sport jim pomáhá vyrovnat se s méně či více závažnými životními situacemi neustále. Díky němu se pak cítí v lepší fyzické i psychické kondici.

hory

10. Jaká je podle tebe aktuální situace v Sanasportu a jak vnímáš budoucnost?

R: Momentálně procházíme nejtěžším obdobím v historii Sanasportu. Výkyvy on-line trhu a naše vlastní chybné předpoklady se na nás tvrdě podepsaly. Ovšem hlavně díky skvělým kolegům a partnerům se nám podařilo nastavit správný směr a každým dnem jsme blíže normálnímu stavu. Chyby, které jsme udělali, se pomalu mění na lekce. Všechny problémy se zase mění na výzvy. Každý prodaný pár bot či ponožek nás nyní posunuje dopředu.

11. Co pro tebe znamená slogan Sanasportu „Sportuj srdcem“?

R: Sportuj tak, jak to cítíš. Nemusíš být nejlepší. Stačí, když ti sport bude dělat radost.

12. Máš nějakou speciální zprávu všechny sanasporťáky?

R: Dělejte, co Vás baví a jak Vás to baví. A vždy u toho myslete na své zdraví.

Roberte, díky za tvoje odpovědi a veliké díky za vše, co pro Sanasport děláš. Spolupráce s tebou je báječná a máme z ní radost. Jen tak dál!

Co dál?

Kdo si chcete ještě počíst, náš magazín je vám k dispozici. Najdete v něm další rozhovory s našimi kolegy, spoustu informací z historie i nástin plánů do budoucnosti.

MAGAZÍN


Kdo jste dočetl až sem, zasloužíte si nějakou odměnu. Vyberte si například z 20000 produktů, které jsme v rámci 14. Sanasportin zlevnili až o 75 %. 

SLEVY AŽ 75 %
Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:06:32:34
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu