info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Co přináší orientační běh

05. 02. 2014
V minulém článku jste se dozvěděli, co to orientační běh je, na jakých tratích se závodí a co všechno musí špičkový orienťák zvládat. Tentokrát se zblízka mrkneme na to, jaké láska k orientačnímu běhu přináší výhody a kam všude se, jste-li dobří, díky ní podíváte.
Co přináší orientační běh

Český klub je základ

Bez dobrého českého klubu by to zkrátka nešlo, protože právě pod jeho jménem běháte všechny domácí závody. Ale zdaleka nejde jen o ně – kromě závodění vám klub přinese také nové kamarády, společné tréninky a soustředění doma i v zahraničí. Hodit se vám bude i finanční podpora, která těm úspěšným pokryje většinu výdajů s orienťákem spojených.

Skandinávský klub - druhá rodina

Zajímavá spolupráce funguje mezi běžci a kluby z Norska, Švédska a Finska – tedy ze zemí, kde je orientační běh národním sportem. Tyto kluby si vybírají kvalitní běžce z celého světa, zvou je na závody a soustředění ve Švédsku i jinde (například na tradiční zimní soustředění v Portugalsku) a poskytují jim všude špičkový servis. Běžci za to ze sebe vydají maximum na slavné švédské štafetě Tiomila, na finské Jukole a na podobných závodech, které jsou pro kluby důležité.

Pro vás to tedy znamená, že si najdete kamarády v cizině, navážete zajímavé kontakty a podíváte se zadarmo po světě. A hlavně se můžete zlepšit v orientačním běhu, protože terény ve Skandinávii jsou mnohem náročnější než v České republice. Většina špičkových orienťáků navíc kromě častých cest na závody a soustředění tráví i část svého „civilního“ života tréninkem a studiem „na severu“.

Reprezentace

Dostat se do reprezentace znamená především další možnost, jak se v orienťáku zlepšovat, cestovat po světě a účastnit se mezinárodních závodů jako je Mistrovství světa, Mistrovství Evropy, Světový pohár a tak dále. Akce české reprezentace jsou pro mě rozhodně ty nejdůležitější  - a také se nejedná o žádnou drobnost - zaberou totiž neskutečných 90 dní v roce.

Sečteno a podtrženo, když propadnete orientačnímu běhu, rozhodně se nebudete nudit. Je to sice hodně náročná zábava, ale na druhou stranu se vám s ní otevřou možnosti, které byste jinak sotva našli.

Autor: Jan Petržela


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:16:38:00
Mizuno Terry FZ Jr
-69 % Dětská mikina Mizuno Terry FZ Jr
375 Kč 1 190 Kč
už jen 12 ks za tuto cenu

  Máte nějaký dotaz? Potřebujete pomoct? Zavolejte nám na +420 534 534 465

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay
  • Twisto