info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

CrossFit jako hobby i životní styl

28. 06. 2014
Pokud se pohybujete v alespoň trochu sportovním prostředí, nepochybně už jste zachytili termín CrossFit, kterého se v současné době zdá být všude plno. Jestli jste jej šmahem zavrhli jako módní výstřelek, který se přežene stejně rychle jako jiné trendy vlny, děláte chybu.
CrossFit jako hobby i životní styl

CrossFit totiž rozhodně má potenciál, a když se provádí správně, tak vás jeho příznivé efekty příjemně překvapí.

O co jde?

Základní myšlenka CrossFitu by se dala shrnout jediným slovem, a tím je všestrannost. V podstatě jde o cvičení, které rovnoměrně posiluje všechny tělesné partie a přitom rozvíjí také mrštnost, sílu a vytrvalost. Vyznavači CrossFitu tak nejsou pouze jednostranní svalovci zaměření na jednu konkrétní partii, ale skutečně renesanční sportovci. A sportovkyně, samozřejmě, protože funkční trénink učaroval nejenom mužům, ale také nebojácným ženám po celém světě.

S čím a jak se cvičí?

Na CrossFit nepotřebujete ani pokročilé posilovací stroje – povětšinou si vystačíte s váhou svého vlastního těla a jednoduchými fitness pomůckami jako jsou kettlebelly, činky, medicinbaly či lodní lana. Takže nemusíte ani vyrážet do posilovny a na pořádný trénink vám postačí jednoduchá tělocvična.

Nepředstavujte si ale, že si na trénink zajdete poklábosit, sem tam udělat cvik a příjemně si posedět s proteinovým nápojem v ruce. CrossFit je dřina, a k tomu časovaná. Časy se zaznamenávají, a tak soutěžíte nejenom s ostatními ze skupiny, ale také (a to především) sami se sebou. A věřte tomu, že jakmile nemakáte na sto procent, je to okamžitě vidět!

Od začátečníka ke skalnímu stoupenci

Každý začátek je těžký a u CrossFitu to platí dvojnásob – zvlášť, pokud jste nikdy moc nesportovali, tak vám první tréninky dají co proto, ale zapotí se i ostřílení sportovci, kteří dosud netrénovali všechny partie. Začátečnické obtíže ovšem pomůže překlenout rychlý pokrok a změny jak na postavě, tak na fyzičce. A velmi snadno se může stát, že než se nadějete, bude z vás zapálený CrossFiťák, který o svém těle ví první poslední, hlídá si stravu a místo relaxace jezdí po soutěžích a turnajích, kde se pere s pro většinu lidí naprosto nepochopitelnými úkoly. A ještě z toho má radost!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:05:10:04
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu