info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Devold: Merino vlna v rukou norských mistrů

03. 10. 2018
Jako vše norské, i značka Devold je pevně zakořeněna v poctivém řemesle s letitou tradicí, a nadále roste a vzkvétá díky pružným inovacím a technologickému rozvoji. Vznikla již v roce 1853, kdy její zakladatel Olaf Andreas Devold propadl kouzlu merino vlny a správně odhadl její nadčasovost a nedostižné vlastnosti.
Devold: Merino vlna v rukou norských mistrů

Od té doby se toho ve firmě Devold mnoho událo a změnilo. Co však zůstává stálé, je zodpovědný přístup značky a vysoký standard kvality. Celý proces výroby od zpracování surové vlny až po poslední steh nikdy neopustil hranice Evropy.

Vlněné sportovní oblečení

V drsných horách Austrálie, Nového Zélandu a Tasmánie se spokojeně pasou stáda ovcí, které hřeje "svetr" z té nejjemnější vlny. Merino pocházející z tohoto vysokohorského plemene je mnohem jemnější, než tradiční vlna a má zcela unikátní vlastnosti, jako je perfektní izolace a zároveň prodyšnost. Vlněné prádlo dobře pohlcuje vlhkost a hřeje i za mokra. Díky jemnosti vláken kvalitní merino vlna nekouše a neškrábe, takže slouží jako vynikající základní vrstva.

Její nejunikátnější vlastností je však vysoký antibakteriální účinek, díky kterému oblečení nezapáchá ani po několikadenním nošení. To oceníte zejména na delších túrách, během nichž nemáte příležitost pravidelně se sprchovat, ale zároveň nechcete přijít o svůj komfort.

Značka nezapře svůj typicky skandinávský vztah k jednoduchosti vyvážené prvotřídním provedením. Prostý a praktický design s perfektními střihy dodává oblečení Devold nadčasový vzhled a univerzálnost.

Oděvy z merino vlny si pro jejich praktické vlastnosti již na samém prvopočátku oblíbili norští rybáři. Později vlna doprovázela nejvýznamnější světové expedice a dnes ji s oblibou nosí pracovníci Horské služby ČR a Horské záchranné služby SR.

Devold prádlo se dá prát v pračce a sušit v sušičce, je elastické a nemačkavé. Jelikož je vlna 100% přírodní produkt, je dobré prát ji v pracím prostředku s neutrálním pH a bez aviváže. Při skladování vlnu chraňte proti molů, např. levandulí. Díky šetrné péči vám oblečení vydrží věky.

Přidaná hodnota

Výroba je též silně prodchnuta ekologickým cítěním a vztahem k přírodě. A protože chovatelé vědí, že šťastné ovečky produkují krásnou vlnu, vysoká životní úroveň zvířat je neodmyslitelnou součástí filozofie firmy.

Devold splňuje přísná kritéria mezinárodního testovacího a certifikačního systému pro textilie Oeko Tex Standard 100, což je zárukou, že veškerý použitý materiál je zcela zdravotně nezávadný.

Značka je též hrdým nositelem prestižního loga Woolmark, které zaručuje 100% čistou střižní vlnu, která splňuje vysoké nároky na kvalitu a vlastnosti materiálu.

A jelikož je vlna ryze přírodní, pochází z obnovitelných zdrojů a je biologicky odbouratelná, má výroba oblečení Devold zcela minimální dopady na životní prostředí. A to se počítá!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:22:07:04
Kilpi Alexo
-65 % Dámské legíny Kilpi Alexo
799 Kč 2 299 Kč
už jen 21 ks za tuto cenu