info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak po testu hodnotíme adidas adizero Boston 10?

13. 08. 2021
Náš Radek si vzal na starost testování silniční běžecké boty adidas adizero Boston 10. Tenhle nejmladší sourozenec z rodiny Bostonů v sobě kombinuje užitečné vlastnosti celé řady a zároveň se díky nové technologii vydává cestou, kterou nikdo z jeho předků neměl šanci jít.
Jak po testu hodnotíme adidas adizero Boston 10?

Novinka adidas adizero Boston 10 překvapila nejednoho běžce svým designem a novou použitou technologií. Já měl možnost tuhle botu testovat a jsem velice mile překvapen.

Předchozí modely této řady jsem na nohách neměl, tak ani nebudu srovnávat jejich vlastnosti. Rovnou přiblížím co je nového z technologického hlediska.

Určitě první věc, kterou zkušenějsí běžci postřehnou je váha. Bota má 325 g ve velikosti 45 1/3, což je na závodní botu poměrně dost (oficiální web adidasu uvádí, že bota je vhodná na trénink i závod). Osobně bych ji využíval spíš na dynamické tréninky a rychlejší běhy. Bota je při pomalém výklusu poměrně nepohodlná.

podešev

Staronová spodní část

Velká změna nastala u podvozku boty. Podešev je stále od firmy Continental a zajišťuje maximální přilnavost k povrchu. Hlavní změna se odehrává v mezipodešvi, kde už nenajdete známou pěnu Boost, ale dvojici pěn Lightstrike PRO a Lightstrike EVA.

LS EVA jste v menší míře mohli zaznamenat i u předchozího modelu, ale teď naplno převzala práci zmíněného Boostu. Je příjemně tuhá a při dopadu nemám pocit, že bych musel složitě hledat stabilitu. Líbí se mi, že nemusím zbytečně moc prošlapávat tlumení a spíš se od téhle vrstvy i trochu odražím do dalšího kroku.

profil

Jako druhá je tady LS PRO. Je to odlehčená pěná, která dodává došlapu obrovský komfort a odrazu pořádnou dynamiku. Vizuálně je pěna po celé délce boty, ale když vyndáte vložku, zjistítě, že pěna v zadní části není až tak tlustá. Je vytvarovaná do  kolébky a pata se v ní hezky usadí. I přes menší vrstvu pěny stále cítíte její komfort. V zadní části boty najdeme také schovaný karbonový plát, který dodává větší stabilitu při došlapu.

Energický odraz zajištěn

Mezi vrstavami pěn EVA a PRO jsou zabudované takzvané energy rods. Je to pět karbonových prutů, které kopírují tvar a směr prstů a reagují na pohyb každého prstu individuálně. Tahle nová technologie se užívá i u vyšších modelových řad, například u boty Adios Pro 2. Pruty energy rods mají za úkol dodat vašemu kroku energii (což slyšíte už v samotném názvu této technologie). To je vše co ve spodní části boty najdeme.

podešev 2

Pevný a promyšlený svršek

Druhá polovina boty je neméně zajímavá. Svršek je velmi prodyšný, a použitý materiál na mě působí docela solidně.

Co se mi hodně líbí, je jazyk a jeho řešení. Na první pohled vypadá jako každý jiný, ale ve skutečnosti je uvnitř spojený se stěnami boty a obepíná nohu. Skoro jako byste se obouvali do další velmi tenké a pevnější ponožky. Jazyk je velmi tenký a hodně se mi líbí jeho výstuha v části u dotahování tkaniček, které se můžou při silnějším dotažení nepříjemně zařezávat do nohy. Tahle šikovná výstuha by měla problém vyřešit.

špička

Užší tvar boty

Střih boty je o něco užší a kopíruje tvar nohy. Tahle věc by nemusela sedět velké skupině lidí, ale já si v tom čím dál víc libuji hlavně při běhání, kde je tempo na rychlejším levelu. V botě cítím každý krok přesně takový jaký je, noha mi nikam neuhýbá, neklouže.

adizero Boston 10

Doporučil bych je určitě lidem, kteří hledají botu, co jim dodá energii při náročnějším tréninku. Hodí se ale i pro závody - třeba na půl maratón. Světový rekord v těhle botách nezaběhnete, ale své osobní maximum byste posunout mohli.


KOUPIT ADIZERO BOSTON 10

Recenzi pro vás sepsal:

radek

Radek Trlica

Radek miluje focení, běh a jízdu na kole. Využije všech příležitostí, kdy může tyto aktivity propojit a tráví tak každou volnou chvilku. Když se pak dostatečně vybouří na závodech nejrůznějších charakterů, rád si v klidu sedne a vychutná si dobrou výběrovou kávu.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:08:13:08
Salomon Spectur W
-46 % Dámské běžecké boty Salomon Spectur W
1 819 Kč 3 390 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu