info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak se bavit, když venku padají trakaře

01. 10. 2019
Možností čím se o víkendu bavit (s celou rodinou) je spousta. Když vymýšlíte zábavu pro více lidí, musíte vzít v potaz záliby i nelibosti každého z vás. V tu chvíli většinou zjistíte, že možností rapidně ubylo.
Jak se bavit, když venku padají trakaře

Zajet si společně do aquaparku je super, ale po několikátém opakování už to nezní tak lákavě (ani pro vaši peněženku). Pokud chcete trávit volný čas aktivně, v pohybu a bez ohledu na rozmary počasí, je sportovní hala výtečnou možností, kde strávit odpoledne. Vybrat si můžete z mnoha sportů - jak týmových, tak pro jednotlivce či dvojice.

Jediný kámen úrazu může být nutnost rezervace. Když ale máte ve svém okolí sportovní halu, která o víkendu nepraská ve švech, je to ideální příležitost vyzvat kamarády, rodiče i děti na libovolné utkání s míčem i míčkem.

Ve většině moderních hal je možné rozdělit palubovku na dvě, tři až čtyři menší hřiště. Tím vcukuletu vznikne různorodá hrací plocha a díky menšímu rozměru budete neustále v kontaktu a nebudete se muset nahánět po celé hale.

Haly také často disponují menší místností na stolní tenis, nebo prostorem pro squash (případně streetbal nebo ricochet).

Záleží čistě na vašich zálibách, pro který sport se rozhodnete. Pro inspiraci připojíme několik tipů na tradiční i neobvyklé halové aktivity:

Florbal

Florbal je týmová hra (5+1), v České republice se neustále rozvíjí a oslovuje čím dál větší skupinu lidí. Češi dlouhodobě patří ke světové špičce a úroveň florbalu zde pořád stoupá. Ve florbalu pozor na speciální mantinely okolo hřiště - sice vám neuteče míček, ale brknout o ně není nic příjemného.


Badminton

Badminton se dá hrát jako dvouhra i čtyřhra. Hraje se na malém hřišťátku, ale o to víc se zapotíte. Je to výborný prostředek k rozvíjení mrštnosti a okamžité reakce. Speciální umělohmotné nebo péřové míčky létají jako žádné jiné, ale až si na ně zvyknete, budete se bavit každým úderem.


Futsal

Futsal hrají proti sobě dva týmy (4+1) a stejně jako ve fotbale se snaží dostat míč do protivníkovi brány. Dotknout míče se můžete celým tělem, kromě rukou (tuto výsadu mají pouze brankáři).


Volejbal

Volejbal - po šesti hráčích na každé straně sítě a maximálně tři doteky, aby jste dostali míč na druhou stranu. Ideálně tak, aby to nikdo z protihráčů nedokázal zachytit. Dávejte ale pozor, nesmíte se dotknout sítě!


Squash

Squash [skvoš] nabízí možnost dvouhry a čtyřhry. Ve speciální místnosti s ryskami na stěnách se se svým soupeřem střídáte v odpalování míčku. Po podání do vrchní části čelní stěny musí soupeř hrát odpal tak, aby se míček vždy dotkl čelní stěny. Přitom se může odrazit i o boční stěny a vždy maximálně jednou od země.


Házená

V házené se s týmem 6+1 snažíte vhodit míč do soupeřovi brány. Do půlkruhu kolem brány nesmí vstoupit hráči z pole, toto území je vymezené pouze pro brankáře. Za fauly ze hřiště následuje trestný hod (devět metrů od brány - devítka), za faul u svého brankoviště následuje trestný hod ze sedmi metrů (sedmička).


Tenis

Tenis je možné hrát ve dvou a ve čtyřech. Po podání, které se provádí zpoza hřiště může tenisový míček spadnout na zem maximálně jedenkrát. Při dvouhře se musíte trefit do vnitřního obdélníku, při čtyřhře platí hranice vnějšího obdélníku. Jednotlivé body se značí jako „fifteen“, díky nim můžete získat sadu popřípadě set. Hraje se na dva, případně tři vítězné sety.


Basketbal

Basketbal není jen pro ty, kteří narostli jako věže. Příjemně zahrát si můžeme i my ostatní, stačí umět driblovat a naučit se trefit koš. Zvolit můžeme buď verzi na celé hřiště při hře 5 na 5, nebo variantu tzv. streetbalu, kdy se hraje 3 na 3 a jen na jeden koš (možno samozřejmě i 2 na 2 nebo 1 na 1).


Stolní tenis

Stolní tenis neboli ping-pong zná dvouhru i čtyřhru - tedy po jednom, nebo po dvou spoluhráčích na každé straně stolu. Při podání se míček musí dotknout nejprve vaší poloviny a následně (bez dotyku síťky) také soupeřovi poloviny. Poté už musíte mířit vždy na vzdálenější polovinu stolu. Ve čtyřhře se spoluhráči střídají v odpalu.

Pokud je vás více a jde vám především o zábavu, je možné hrát tzv. obíhačku - odehrajete míček a přebíháte na druhou stranu stolu, kde, jakmile na vás přijde řada, odehráváte míček a opět obíháte. Kdo neodehraje nebo netrefí stůl, vypadává.

Další halové sporty, které nás provází po dlouhá léta:

Nohejbal

Nohejbal je světová hra, ve které vynikají čeští i slovenští reprezentanti. 3 na 3, 2 na 2 i 1 na 1 - to jsou možné alternativy hry při nohejbalu. Hrát můžete typicky českou verzi se třemi možnými dopady míče, nebo světovou verzi s jedním možným odrazem od země (pouze po podání).


Aerobic

Osvědčená klasika pro zahřátí a zpevnění ochablého těla. Dámy Aerobik znají, pánové ho možná někdy zažili. Po hodinovém tréninku odcházíte sice s jazykem na vestě, ale s chutí do dalšího pohybu.


Zumba

Máte rádi pohyb a hudbu, ale aerobik je pro vás moc kostrbatý? A zkusili jste zumbu? Tento intervalový fitness trénink z Jižní Ameriky si získává stále více příznivců a v žebříčku popularity neustále nahání výše zmíněný aerobik.


Kolová

Pokud milujete jízdu na kole, nebojíte se zkoušet „nové“ věci a ve sportovní hale ve vašem okolí je možnost vyzkoušet si kolovou, rozhodně neváhejte. Čtyři lidé na kolech, dvě brány a speciální míč, který pomocí kola střílíte do soupeřovy brány. Dlouhou dobu tvořili čeští reprezentanti absolutní světovou špičku a získávali jeden titul za druhým. Stanete se vy, nebo vaše děti jejich nástupci?


Jóga

Každý z nás ví, co je to jóga. Ne každý z nás ví, na co je určená, jak ji cvičit správně a na co přesně se různé druhy jógy zaměřují. Jóga je cvičení, které vzniklo především pro důkladné protažení našich těl. Abychom to dokázali, je nesmírně důležité při cvičení správně dýchat - nejlépe „do břicha“. Díky správnému dýchání a okysličování se naše tělo protáhne jako nikdy předtím a při častějším cvičení se správné dýchání začne pozitivně promítat do všech našich aktivit. Správné dýchání = menší únava, lepší nálada a zdravější tělo.


Rackethlon

Máte rádi pálky, ale nebaví vás hrát pořád dokola jednu pinkačku? Uspořádejte turnaj v racketlonu! Tenis, squash, badminton, stolní tenis jsou čtyři disciplíny, které budou bavit každého a pokud i čtyři budou málo, přidejte ještě ricochet.


Bojové sporty

Není potřeba protivníka mlátit pěstí do obličeje, dokud nepadne do bezvědomí. Spousta bojových sportů (capoeira, aikido, judo, tai chi...) nevyžaduje agresivitu ani přímý kontakt se soupeřem. O to více jsou zaměřené na klid duše, pružnost a pevnost postavy a možnost ubránit se potenciálnímu útočníkovi. A co na takové sporty potřebujete? Na začátku si vystačíte s volným trikem a pružnými kalhotami.

Netrapte se zimou a deštěm

Schovejte hlavu pod střechu a bavte se s kamarády i rodinou aktivně a s úsměvem na tváři. Nezapomeňte včas zjistit volné termíny v blízké hale a raději si termín zapikejte, ať nejste překvapeni nečekanými spoluhráči :-)


Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:04:43:40
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu