info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak si vedl Pavel Paloncý na Mistrovství Evropy v Adventure racingu?

02. 08. 2016
Náš ambasador Pavel Paloncý nám opět umožnil alespoň zprostředkovaně zažít atmosféru dalšího ze svých závodů. Tentokrát je jím Mistrovství Evropy v Adventure race, které probíhalo v červenci na Pyrenejích! Jak letošní závod vnímal, když ještě měsíc před startem ležel v nemocnici? Přečtěte si jeho dojmy.
Jak si vedl Pavel Paloncý na Mistrovství Evropy v Adventure racingu?

Na letošní Mistrovství Evropy v Adventure racingu jsem se těšil celý rok - Pyreneje patří k mým oblíbeným místům. Bohužel měsíc před závodem mě postihly zdravotní potíže, takže jsem se spíše zotavoval, než trénoval, a šel do závodu s lehkou nejistotou, zda bude vše OK.

Těžký začátek

První den jsem hodně trpěl, což bylo způsobeno z části prudkými ostrými výjezdy či výšlapy, ale především velkým vedrem (38°C). Jakmile jsme se ale vyškrábali výše, přišla první noc a ztížila se navigace, byl jsem čím dál více ve svém živlu.

Na vrcholcích hor, na hraně sil

Pořadatelé si na nás nachystali skutečně horský závod - většina trasy vedla kolem 2500 m. n. m., na treku jsme překonávali i ostrý třítisícový hřeben. Pole bylo po celou dobu velice vyrovnané, po 50 hodinách 3. a 12. místo dělily stále jen dvě hodiny. My sváděli prakticky po celý závod mnohačetné souboje se švédským armádním týmem. Až na závěr začaly některé týmy odpadat. My se ve skupině udrželi, ale na postup do čela jsme už neměli, nakonec z toho bylo 7. místo.

Sečteno, podtrženo

Za 87 hodin jsme naspali jen hodinu a půl, nastoupali přes 18 tisíc výškových metrů a celou dobu se pohybovali v úchvatné krajině. Když nás pak organizátor zavezl na letiště a všichni začali vybalovat a sušit věci (v závodě jsme potkali několik bouřek), vypadalo to tam jak nájezd uprchlíků, co cestou vyrabovali obchod se sportovním vybavením. :)

Teď jsme naprosto vyřízení, ospalí, spálení, dehydrovaní a hladoví, bude nám trvat několik dní, než se zase dáme dohromady, ale tenhle zážitek za to rozhodně stál.

 

Pro detailnější zážitky ze závodu mrkněte na Pavlův web, kde se o závodu rozepsal podrobněji:

http://ar2.palonc.org/2016/07/31/raid-aran-mistrovstvi-evropy-v-tlaceni-kola/

Také nám slíbil, že se už brzy můžeme těšit na jeho dojmy z dalších zajímavých akcí - především ze závodu Three Peaks Yacht Race, což je kombinace yachtingu a běhání ve Velké Británii, a z běžeckého závodu Yading Skyrace, který probíhá v oblasti Tibetu ve výšce nad 4000 m. n. m.

My se těšíme! Co vy? 


Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:21:15:23
Color Kids Jacket - Rec. - Colorblock
-55 % Dětská bunda Color Kids Jacket - Rec. - Colorblock
969 Kč 2 149 Kč
už jen 4 ks za tuto cenu