info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vybrat správnou sportovní podprsenku?

16. 09. 2019
80 % žen nosí nevhodnou podprsenku a 70 % žen sportuje v podprsence, která je určená na běžné nošení. Dá se předpokládat, že všechny tyto ženy začnou mít v brzké době potíže s prsy a šíjí.
Jak vybrat správnou sportovní podprsenku?

Fyzická aktivita mnohé z nás těší a často se jí nemůžeme dočkat. Pro některé z nás už tak příjemná není. Ženy se středními a velkými prsy si mohou díky časté fyzické aktivitě zadělat na nepěkné problémy s prsními vazy. Co ale dělat, když si bez pohybu nedokážete svůj život představit?

Řešení je jednodušší, než si myslíte. Skrývá se v kvalitní sportovní podprsence! Ta musí přesně padnout, dobře obejmout vaše prsa a vy ji zároveň na svém těle nesmíte extra pociťovat (to znamená, že je vám malá). Jak tedy jednoduše vybrat správnou podprsenku? Musí být nejen perfektně navržená a zkonstruovaná, ale díky vybraným materiálům se musí chovat přesně tak, jak se očekává.

Odpověď je sportovní podprsenka Kari Traa. V dílnách této značky navrhují a konstruují podprsenky výhradně ženy, které při návrhu vychází z vědeckých poznatků, ale zároveň sami na sobě tyto kousky testují a vychytávají tak všechny nepříjemné vlastnosti ještě před uvedením na trh. Návrhářky si potrpí na designu, který bere dech a zvýrazňuje vaši ženskou stránku. Výsledek je jasný - sportovní podprsenky Kari Traa jsou vypiplané do posledního detailu. Ale konec řečí, určitě vás zajímá, jak správně vybrat sportovní podprsenku.

Podprsenky Kari Traa

3 kroky k výběru:

  • Na co ji budete používat? Stejně jako v žabkách vyrazíte na pláž a na běh si pořídíte speciální běžeckou obuv, musíte si koupit i podprsenku na sportovní aktivity.
  • Sedí správně? Držet prsa není jediný úkon podprsenky. Musí vám dobře sedět na těle - tak, abyste o ní vůbec nevěděly. Nesmí nikde škrtit ani táhnout.
  • Pozor na kompromisy! Na trhu je nepřeberné množství sportovních podprsenek, ale stejně jako u bot musíte najít takovou, která se přizpůsobí vašemu pohybu. Každý typ podprsenky má své výhody, bohužel většina z nich má i nevýhody. Z této kategorie vyčnívají podprsenky Kari Traa, které poskytují ženám plnohodnotný komfort.

Jak vyberete správný obvod podprsenky?

Zapněte podprsenku na nejvzdálenější háček. Je-li velikost správná, po obvodu byste měly být schopné vsunout právě dva prsty.

Podprsenky Kari Traa

Jak poznat správná ramínka?

Mezi ramínko a rameno byste měly být schopné vsunout právě dva prsty. Tak zajistíte, že ramínka nebudou klouzat ani tlačit. U ramínek je na výběr ze tří možností:

  • Klasická ramínka jsou nejvhodnější pro velké poprsí. Dobře rozkládají váhu prsou, a tak poskytují vynikající oporu.
  • Tenká ramínka vyberte na méně intenzivní aktivity a pouze v případě, že máte menší až střední poprsí.
  • Záda „racerback“ zvyšují oporu tím, že drží prsa těsně u těla. U většího poprsí však tato ramínka mohou způsobovat bolesti šíje, proto je tento typ vhodný především pro menší a střední prsa.

Na co dát pozor u lemu podprsenky?

Nesmí se vyhrnovat ani zařezávat, měl by přesně kopírovat hrudní koš.

Podprsenky Kari Traa

Jak na výběr správných košíčků?

Košíčky musí obtékat prs tak, aby nikde nic nepřetékalo. Pokud se objeví varhánky nebo ďolíčky, znamená to, že jsou košíčky příliš velké.

Máte svoji oblíbenou sportovní podprsenku?

Berete si ji vždy, když to situace jen trochu dovoluje a trávíte v ní spoustu času? Nic proti tomu, v dobré sportovní podprsence si užijete spoustu pohodlí. Čím více ale podprsenku nosíte, tím více a rychleji se opotřebí. Abyste předešly zranění, je nutné jednou za čas svou oblíbenou sportovní podprsenku vyměnit za novou. Jak často kupovat novou podprsenku záleží na tom, jak často ji nosíte, perete a jak dobře si zachovává svou elasticitu.

Podle Mariky Høseggen, přední návrhářky pro Kari Traa, byste měly měnit sportovní podprsenku za novou každý rok. Pokud cvičíte více než 3-4 krát týdně, tak podprsenku měňte častěji.

Nesprávná opora prsou ničí prsní tkáň

Pamatujte si, že pokud cvičíte bez správné opory prsou, může to nejen snížit váš výkon, ale může dojít i k poničení prsní tkáně, což urychluje pokles poprsí.

Podprsenky Kari Traa

Jak poznáte, že vaše podprsenka už má nejlepší (a hlavně nejfunkčnější) léta za sebou?

Neexistuje přesná odpověď na otázku, kdy nadešel čas na výměnu sportovní podprsenky. Nicméně, je dobré ověřovat si vlastnosti své sportovní podprsenky a vyměnit ji, jakmile:

1. Jeví známky opotřebení, např. změna tvaru nebo vyčnívající nitě.
2. Elastické pásky jsou měkčí než dříve, guma vyčnívá ven.
3. Při cvičení cítíte bolest na hrudi, bolí vás krk nebo ramena.
4. Sportovní podprsenka je najednou až moc pohodlná - pásky nebo gumičky jsou volnější a poprsí se vám při pohybu pohybuje více než předtím.
5. Poslední dobou prošlo vaše tělo změnami - přibrala jste či zhubla, nebo máte za sebou těhotenství.

Sledujte dobře svou sportovní podprsenku a vyždímejte z každé co možná nejvíce. Není nutné utrácet každé dva měsíce za novou podprsenku jen proto, že vyšla nová kolekce. Sportovní podprsenky Kari Traa se o vás postarají i po desítkách nošení a praní. Uplatněte náš návod na výběr hned a objednejte si báječné pohodlí pro svá prsa. Věřte, že v oblečení Kari Traa se budete cítit jako bohyně.

Vybrat podprsenku


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:10:33:06
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu