info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vznikal turnaj nadšenců FlorbalCUP

02. 02. 2018
FlorbalCUP 2018 je florbalový turnaj, který se každoročně koná v Zastávce u Brna. Pravidelně se zde utkávají hráči nižších soutěží jako Amatérská florbalová liga či nejnižší soutěže České florbalové unie. A jak vlastně vznikl?
Jak vznikal turnaj nadšenců FlorbalCUP

Přestože se v letošním roce uskuteční již 8. ročník tohoto turnaje a přídomek „tradiční“ mu nikdo neodpáře, jeho začátky nebyly úplně jednoduché.

Tehdy se podobných akcí nikde v okolí moc nekonalo, a když už se nějaký turnaj objevil, kluci, kteří nehráli závodně, neměli oproti účastníkům z vyšších soutěží ČFbU šanci,“ říká zakladatel turnaje Stanislav Kachyňa. A právě tehdy se zrodil nápad uspořádat turnaj s účastí výhradně amatérských hráčů.

Už samotná organizace s sebou přináší spoustu náročné práce. Navíc jsme na začátku neměli žádné zázemí ani prostředky,“ vzpomíná spoluorganizátor Petr Ševčík. Přesto se nakonec podařilo za pomoci kamarádů, známých a plakátů vylepených po okolí najít 7 týmů a historicky první turnaj byl na světě.

FlorbalCup

Dnes už má turnaj patřičné renomé a s nástupem sociálních sítí je navíc snazší oslovovat nové kluby.

Turnaj postupně přešel pod záštitu občanského sdružení Falcons Mechov, má vlastní webové stránky a podařilo se nám uzavřít partnerství s firmou Sanasport, která hráčům věnuje věcné ceny a podporuje nás. Přesto však zůstává hlavní cíl turnaje stejný: Dát hráčům možnost utkat se s rovnocennými soupeři a dobře si zahrát. Těší nás, když můžeme přivést mladé lidi ke sportu a ukázat jim, že i na amatérské úrovni si ho mohou opravdu užít,“ uzavírá Stanislav Kachyňa.

FlorbalCup

Chtěli byste si i vy zahrát v týmu florbalových nadšenců? Zapojte se do turnaje a přijďte si užít bojovně-přátelskou atmosféru. Více o turnaji se dočtete na www.florbalcup.cz.

Rádi vás tam uvidíme!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:06:17:12
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu