info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak zařídit, aby vám z cestování za během nehráblo?

10. 07. 2013
Při posledním příletu ze soustředění ze Skandinávie na Ruzyni jsem uvažoval, proč mi cestování začíná pořádně lézt na nervy, a jak je možné, že mi to dříve nevadilo. Nejprve jsem si řekl, že už asi stárnu - loni jsem opustil juniorskou kategorii a někde se to projevit musí. Pak jsem zahnal veteránské chmury a radši začal počítat.
Jak zařídit, aby vám z cestování za během nehráblo?

Výsledek mě dost vyděsil: od dubna jsem z posledních 80 dní strávil 30 dní ve Švédsku, 4 v Norsku a 14 ve Finsku na závodech a soustředěních. Za tu dobu jsem absolvoval 14 jednotlivých letů, 1 cestu lodí a stovky kilometrů v autě. Proto jsem se rozhodl podělit se s vámi o zkušenosti, které při cestování šetří síly, nervy i peníze.

1)      Vždy se zásobte dostatečným množstvím jídla. Je zvláštní, že ostatní cestující nemají pochopení, když po sprintu na poslední autobus z Prahy do Brna celí šťastní najdete v tašce konzervu s fazolemi a bez příboru ji do sebe začnete otáčet. Potom musíte odolat nutkání vysvětlovat, že jste opravdu neměli čas si nic koupit, a radši vydržíte opovržlivé pohledy.

2)      Pronášejte bezpečnostní kontrolou prázdnou plastovou láhev. Sice při natáčení vody na záchodcích nesklidíte od přihlížejících byznysmenů aplaus, ale vyhnete se dehydrataci – letušáci Vám totiž rádi vysvětlí, že letíte nízkonákladovým letem a voda se přece do směšné ceny letenky nevejde.

3)      Cestujte v natažených kompresních podkolenkách. Ano, opět budete za horkého počasí v modelu kraťasy-podkolenky za exoty, ale aspoň budete moct po celodenním cestování hned vyrazit na tvrdý trénink bez bolavých a nateklých nohou.

4)      Nezapomínejte na špunty do uší. Jsou skvělé nejen tehdy, když Vám po týdenním režimu trénink-jídlo-seriál-spánek dojde, že máte poslední dva dny do zkoušky z římského práva a před sebou celodenní cestu s kamarády, kteří už mají prázdniny.

5)      Bonusová rada pro nadšence – cestujte v kompletním modelu na trénink – vyhnete se půjčování věcí od kamarádů, když vám letecká společnost ztratí zavazadlo.

6)      Necestujte s netolerantní přítelkyní, která by se za Vás kvůli prvním pěti bodům styděla.

Autor: Jan Petržela, reprezentant ČR v orientačním běhu


Cenová
bomba
Akce zmizí za
1:14:44:28
Joma Elite VIII Sweatshirt Fluor Coral
-72 % Sportovní mikina Joma Elite VIII Sweatshirt Fluor Coral
289 Kč 1 040 Kč
už jen 4 ks za tuto cenu