info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Ještě není konec, stále pomáháme s Adrou

06. 05. 2022
Není nám lhostejný osud lidí zasažených válkou. Zakoupením našich „Dobrolístků“ můžete prostřednictvím humanitární organizace ADRA pomáhat lidem z Ukrajiny i vy. Stačí pár kliknutí.
Ještě není konec, stále pomáháme s Adrou

Ihned po vypuknutí konfliktu vypsala ADRA veřejnou sbírku, na kterou putuje i výtěžek našich Dobrolístků. Získané prostředky jsou využívány na zajištění potřeb evakuovaných a vysídlených osob, a to jak přímo na Ukrajině, tak v ČR.

Pomáháme, jak se dá

Na Ukrajinu posílá ADRA pomoc finanční i materiální, která směřuje k nejvíce potřebným. Kamiony naplněné potravinami, dekami, matracemi, hygienickými a zdravotnickými potřebami a dalšími věcmi, které na Ukrajině chybí, míří z ČR do skladů na Zakarpatí. Odtud je humanitární pomoc rozvážena menšími dodávkami do oblastí přímo zasažených válkou.

adra pomoc

Lidé se zde ukrývají v krytech či sklepech, nemají přístup k vodě a jídlu. Právě jim putuje prostřednictvím ADRA vaše pomoc. Česká ADRA je v úzkém kontaktu s kolegy z ADRA Ukrajina. Ti působí přímo na místě a díky nim má ADRA přehled, co a kde je právě nejvíce potřeba.

pomoc s adrou

ADRA pomáhá i s evakuací z válečných zón

Stejné dodávky, které míří s humanitární pomocí do zasažených oblastí, směrem zpět odváží lidi do bezpečí. K dnešnímu dni se takto podařilo evakuovat již téměř 2000 osob - často žen, dětí, seniorů či lidí se zdravotním postižením. Řada z nich si cestu sama nemohla z finančních důvodů dovolit, a proto setrvávali na místě i přes hrozící nebezpečí. Právě pro ně je bezplatná evakuace často jedinou možností. Finanční dary a také i váš nákup Dobrolístků doslova zachraňuje lidské životy.

pomoc adra

Spolupráce s dalšími organizacemi

Na území Česka se ADRA zapojuje prostřednictvím dobrovolnických center, kterých má celkem 15 po celé republice. Většina z nich spolupracuje s Krajskými asistenčními centry pomoci Ukrajině (KACPU) a s dalšími neziskovými organizacemi. Pomáhají zajistit materiální pomoc, nabírají a koordinují dobrovolníky a dobrovolnice, zajišťují překladatele a tlumočníky, pomáhají s registracemi na KACPU, poskytují psychosociální pomoc či pomáhají se zajištěním ubytování. V posledních dnech a týdnech se rozjíždějí především dlouhodobé aktivity zaměřené na začlenění nově příchozích – od kurzů češtiny, přes volnočasové aktivity pro děti i dospělé, až po vznik komunitních center či dětských skupin.

školení adra

Kromě pomoci lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině ADRA nadále pokračuje ve svých dlouhodobých aktivitách – v dobrovolnických programech na pomoc seniorům či dětem (i v zahraničních) a na vzdělávacích projektech.


DOBROLÍSTKY POMOCICenová
bomba
Akce zmizí za
6:01:29:50
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Dámské tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 8 ks za tuto cenu