info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Každý skialpinista potřebuje skvělou výbavu

15. 12. 2021
Začínáte se skialpinismem nebo si chcete doplnit výbavu a nemáte tak úplně jasno, na co se soustředit? Tak jste tu správně. Na co nezapomenout a s čím při výběru začít vám osvěžíme na dalších řádcích.
Každý skialpinista potřebuje skvělou výbavu

Hory jsou pokryté sněhem a kdo ještě nemá výbavu na skialpové radovánky, měl by si ji rychle obstarat. Z toho důvodu jsme sestavili krátký článek, který vyplní případné nejasnosti a umožní vám provést správný výběr skialpinistických lyží, stoupacích pásů, vázání i bot.

Skialpové lyže

Důležitým parametrem při výběru skialpinistických lyží je hmotnost. Čím lehčí lyže, tím snazší je zdolávání horských terénů. Váha lyže se rovněž projeví na vaší únavě, která se s lehčími lyžemi dostavuje podstatně déle.

skialpy lyže

Dalším měřítkem lyží je preferovaný styl skialpinisty. Někdo má raději adrenalinový výběh strmých kopců (užší a delší lyže), jiný raději dechberoucí sjezd v neprobádaných terénech mimo sjezdovky (lyže širší a kratší).


Skialpové hole

Hole jsou nepostradatelný doplněk skialpového lyžování. Jejich hmotnost opět ovlivňuje vaši únavu. Váhová stupnice začíná od těžších hliníkových přes kompozitní materiály až po vysoce kvalitní karbonové provedení (nejlehčí).

skialpy hůlky

Po hmotnosti je důležitá i délka holí. V případě skialpových holí se často nabízí okamžité řešení v podobě nastavení pomocí vysouvacího mechanismu s aretací.


Skialpové boty

V kopcích je to jasné, takže u skialpinistické obuvi je znovu jedním z nejzákladnějších kritérií váha. Dalším faktorem je pak opět preferovaný styl skialpových radovánek. Když hodláte v rámci skialpové túry zdolávat hlavně výběhy, potřebujete boty s minimem přezek, avšak s maximální pohyblivostí v oblasti kotníku.

skialpy boty

Chcete-li se soustředit na sjezdy, hledejte boty s přezkami (ideálně 2 až 4) a s dostatečnou fixací kotníku.


Skialpová vázání

skialpy vázání

V současné době všichni výrobci dodávají na trh tzv. PIN vázání, které jsou velmi jednoduché na ovládání a stejně tak svou nízkou váhou snesou ta nejpřísnější měřítka.


UKAŽ VŠE NA SKIALPY


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:09:42:45
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu