info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Kompresní prádlo a běh

19. 07. 2013
V současné době se často mluví o kompresním oblečení vhodném pro běžce, cyklisty, halové sportovce a další sportovce. My se dnes blíže zaměříme na běh a kompresní ponožky, podkolenky a návleky. K čemu jsou dobré a jak se mají používat? A jsou vlastně potřeba i na krátké či rekreační běhy nebo pouze na maratony a extrémní závody? Pojďme se společně podívat na to nejdůležitější, co by o kompresním oblečení měl každý sportovec vědět.
Kompresní prádlo a běh

Podpora při výkonu

Při běhu snižuje kompresní oblečení zátěž svalů a kloubů tím, že jim poskytuje dostatečnou oporu a tlumí vibrace a otřesy. Svalová vlákna a úpony se tak méně namáhají, a trénink může trvat delší dobu při sníženém riziku zranění. Dále pak kompresní podkolenky či návleky zlepšují krevní oběh a urychlují odvod toxinů a kyseliny mléčné ze svalů, čímž snižují bolestivé příznaky a zrychlují regeneraci po výkonu. Kvalitní kompresní ponožky či podkolenky disponují také speciálním materiálem kolem chodidla, který poskytuje oporu pro klenbu a pomáhá předcházet zraněním či kompenzovat špatnou techniku běhu. Neméně důležitým bodem je také lepší termoregulace, kdy díky speciálnímu materiálu při běhu nedochází k přehřívání a s ním k nadměrné zátěži srdce.

Podpora po výkonu

Svou funkci kompresní podkolenky či návleky neplní pouze při výkonu, ale také po něm. Po běhu či jiné aktivitě je dobré si je ponechat na sobě ještě minimálně tři hodiny, kdy pomáhají ze svalů rychle odvádět toxiny, čímž zkrátí potřebný odpočinek, a umožní trénovat častěji. Důležité jsou i pro svou schopnost zmírňovat či zcela eliminovat otoky, kterou využijete nejen po tréninku či závodu, ale také při dlouhém cestování nebo problémech s otékáním nohou. Kompresní prádlo vám i při dlouhém setrvání v jedné poloze uleví, zbaví vás pocitu těžkých nohou, a pokud cestujete za sportem, umožní vám rovnou trénovat bez nutnosti dlouhého odpočinku.

Na vlastní nohy

Nejlepší způsob, jak si na kompresní oblečení a jeho potřebnost udělat názor, je prostě si ho vyzkoušet. Všichni jsme ke svému tělu různě vnímaví a vyhovuje nám jiné vybavení i jiná míra komprese. Účinnost a zpříjemnění běhu kompresí tak nejlépe posoudíte na vlastních nohách – a dost možná už se jí nebudete chtít zbavit!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:05:59:57
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu