info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Matej vyzkoušel sálové boty Salming Eagle

06. 10. 2021
Vybavení na halové sporty má svá specifika. Jelikož pod střechou nefouká vítr, musí být oblečení i boty velmi prodyšné, abyste se po pár minutách hry nepařili ve vlastní šťávě. Salming s tím počítá a veškeré vybavení je tomu speciálně přizpůsobeno.
Matej vyzkoušel sálové boty Salming Eagle

V souvislosti se švédskou značkou Salming se většině z vás vybaví kvalitní běžecké boty. S největší pravděpodobností se vám vybaví i její indoorová kolekce, kde zejména v oblasti florbalu patří mezi dlouholeté světové hegemony. A právě na jednu z důležitých součástí indoor kolekce Salming se podíváme blíže.

Sálové boty produkuje značka Salming již více než 10 let a její zkušenosti jsou speciálně v posledních letech více než patrné. S klidným srdcem můžeme každému příznivci sálových sportů doporučit jeden z top modelů řad KOBRA, VIPER nebo HAWK 2.

V naší recenzi se však blíže podíváme na model, který z celé kolekce sálových bot Salming nabízí nejlepší poměr cena vs výkon – model Salming Eagle.

Salming Eagle

SALMING EAGLE

Začněme tím, co každého zájemce potěší pravděpodobně nejvíce. Model Salming Eagle z kolekce 21/22 startuje na příjemných 2.499,- jak v pánské, tak dámské verzi. Do vyprodání zásob je navíc k dispozici i loňská varianta modelu Eagle, která se liší pouze designem, a prodává se se slevou 26 %. Ačkoliv je cena Salming Eagle výrazně příjemnější oproti top modelům značky, tak vlastnostmi a kvalitou jim může zdatně konkurovat.

SVRŠEK – POHODLÍ PŘEDEVŠÍM

Od prvního nazutí mě oslovilo absolutní pohodlí, které boty nabízí. Kombinace příjemně polstrovaného interiéru, měkkého jazyku a spíše širšího svršku vyvolá v člověku od první chvíle pocit, že v těchto sálovkách nebude problém vydržet ani hodiny strávené indoor aktivitami.

Při samotném testování se mi tento pocit beze zbytku potvrdil. Boty skutečně nikde netlačí a jakmile vychytáte správnou míru stažení, nabídnou vám skutečně skvělý komfort bez ubrání potřebné stability.

Notně tomu napomáhá celkové zpracování konstrukce svršku. Konstrukce je třívrstvá a kombinuje různé materiály. Za začátku mě trochu strašila její nejsvrchnější část, kterou tvoří speciální pružná polyuretanová vrstva. Na pohled gumová vrstva působí nepoddajně a neprodyšně. V praxi však zjistíte, že právě tato vrstva je na sálovkách Salming Eagle jedním z nejlepší prvků.

svršek

I při nejvyšší zátěži se skvěle přizpůsobí ohybu, nikde netlačí a výborně stabilizuje chodidlo. Obavy z prodyšnosti se mi též rozptýlily už během první hodiny jejich používání. Boty Salming Eagle nejsou o nic méně prodyšné než jakékoliv jiné sálovky, které jsem měl kdy na noze.

Jako velký benefit, který tento svršek nabízí, bych ještě rád zmínil předpokládanou odolnost bot. Já jsem samozřejmě tyto sálovky netestoval v delším časovém období, ale speciálně díky zmiňované svrchní polyuretanové vrstvě si nedovedu představit, že by model Salming Eagle trápily neduhy v podobě trhání svršku a podobně. 

MEZIPODEŠEV – TLUMENÍ NA JEDNIČKU

Alfou omegou jakékoliv sálové boty je její schopnost tlumení nárazů, které při sálových sportech vznikají. Dobrzďování z maximální rychlosti během okamžiku, rychlé změny směru, poskoky. To vše klade na tlumení sálových bot vysoké nároky.

Salming použil do svého mid-price modelu prémiovou tlumící pěnu s názvem D3O™. Z praxe mohu potvrdit, že to byl rozhodně krok správným směrem. U levnějších sálových bot je totiž největším kamenem úrazu právě použití nepříliš kvalitní tlumící pěny. Ta je pak buď příliš tvrdá s minimálními tlumícími schopnostmi, či naopak příliš měkká a tím nestabilní.

vnitřek boty

Tlumící vrstva modelu Salming Eagle však funguje přesně tak, jak od prémiové tlumící vrstvy očekáváte. Její vlastnosti mě hodně překvapily především v oblasti paty, kde jsem měl srovnatelný pocit jako při používání o třídu dražších sálovek. Zároveň jsem při jejich používání ani jedenkrát neměl „bořivý“ či nestabilní pocit.

PODEŠEV – PŘIZPŮSOBENA VŠEM DRUHŮM SÁLOVÝCH SPORTŮ

U podrážky sálových bot očekáváte speciálně dvě věci – aby dostatečně podporovala celkovou stabilitu boty a zároveň, aby měla skvělý grip a neklouzala ani při těch nejprudších změnách směru.

Salming se s těmito požadavky popral u modelu Salming Eagle na výsost dobře a navíc přidal vlastnosti, které používá u svých top modelů. Při testování to byla další z věci, které mě nadchnuly. Speciálně dvě technologie – RollBar™ a LMS™ se v praxi projevují skutečně užitečně a jejich osazení na podrážce oceníte.

špička boty

Technologie zaoblení vnitřní strany podrážky RollBar™ opravdu velkou měrou usnadňuje přechod do pokleku a zase zpět. Já můžu jen potvrdit, že zaklekávání při florbalu či squashi pro mě nikdy nebylo snadnější – přesně tak, jak uvádí výrobce. Druhou z technologií, kterou bych po testování Salming Eagle na jejich podrážce ocenil, je technologie LMS™. Díky ní je vnější přední část podrážky rozšířená a speciálně při prudkém dobrzďováním a rychlých změnách směru je těch pár milimetrů navíc na stabilitě opravdu znát.

ZÁVĚR

Závěrem bych se rád částečně vrátil na úplný začátek a opět zmínil, že za koncovou cenu Salming Eagle dostanete model, který svou kvalitou a vlastnostmi odpovídá úplně jiné cenové kategorii.

Salmingu se tento model sálovek skutečně povedl, a pokud hledáte univerzální sálovou botu pro prakticky jakýkoliv sálový sport (otestováno při florbalu, squashi a badmintonu), a zároveň je pro vás důležitý i finanční aspekt, tak jsou Salming Eagle ideální volbou.

KOUPIT SALMING EAGLECenová
bomba
Akce zmizí za
6:16:15:46
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Dámské tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 8 ks za tuto cenu