info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Můj první běh: Běh pro zkušenější

21. 09. 2017
Pokud už nějakou dobu běháte, dříve nebo později nejspíš přijde chvíle, kdy vám přestane stačit půlmaraton, pak maraton a nakonec zjistíte, že silnice, po kterých jste ještě neběželi, už víceméně došly. A tehdy přichází čas na dlouhý běh v terénu, který může být i nebezpečný.
Můj první běh: Běh pro zkušenější

Ultramaraton. Co od něj očekávat, jak se na něj připravit a na co si dát pozor, vám poví náš ambasador, ultramaratonec Tadeáš.

Příprava na první dlouhý běh

Už nějakou dobu běháte a máte chuť vyzkoušet si pořádnou nálož kilometrů v terénu? Dlouhé trailové běhy mají svá specifika. Třeba to, že když si to uprostřed rozmyslíte, ne vždy je cesty zpátky. Ujistěte se proto, že máte s sebou všechno potřebné, aby vás hory nezaskočily nepřipravené.

Běh pro zkušenější (díl 1): Příprava na první dlouhý běh

Příprava na první trailový závod

V čem se liší příprava na ultramaraton od přípravy na jiné závody? Zjistěte, co si přibalit na cesty a s čím počítat při tréninku. Tadeáš už má pěkných pár stovek v terénu za sebou, a tak vám teď chvíli bude dělat virtuálního trenéra.

Běh pro zkušenější (díl 2): Příprava na první trailový závod

Běh s hůlkami

Trekingové hůlky jsou skvělí pomocníci, pokud vás čeká opravdu dlouhá cesta, strmý svah nebo náročný terén. Jak je správně používat a jak jim rozhodně neříkat, se dozvíte v našem videu.

Běh pro zkušenější (díl 3): Běh s hůlkami

Bezpečnost při běhu

Osamělé běhy v přírodě jsou skvělé v tom, že široko daleko nikdo není. Na druhou stranu, široko daleko nikdo není, takže jediný, na koho se můžete spolehnout, jste vy sami. Zjistěte, na co nezapomenout, aby si vás příroda nenamazala na chleba.

Běh pro zkušenější (díl 4): Bezpečnost při běhu v terénu

Noční běh v terénu

Když se setmí, všechno vypadá jinak. Cesta je delší, terén zrádnější a každý váš krok sledují svítící oči zvěře. Než vyrazíte do tmy, mrkněte na naše video, abyste si tu nádhernou atmosféru náležitě užili a ve zdraví to přežili.

Běh pro zkušenější (díl 5): Noční běh v terénu

Láká vás taková stokilmetrová zenovka? Už víte, že je potřeba mít respekt, ale nebát se. Tak pobalte saky-paky a hurá do tréninku!

A pro další tipy ohledně vašeho (nejen prvního) běhu sledujte Můj První Běh!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:10:10:18
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu