info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Na dlouhé večery se hodí skvělá kniha o běhání

17. 11. 2020
Literatury na sportovní a běžecké téma je nepřeberné množství. My vám jako běžecká speciálka přiblížíme několik výborných titulů od běžců i neběžců - o běžcích i (alternativních) možnostech běhu.
Na dlouhé večery se hodí skvělá kniha o běhání

Scott Jurek – Jez a běhej

Scott Jurek, americký ultraběžec ďábelských vzdáleností, si od svého vítězného debutu v závodě Western States Endurance Run roce 1999 podmanil tento závod ještě sedmkrát v řadě a zvítězil i v dalších bláznivých výzvách včetně nastolení amerického rekordu v běhu na 24 hodin. Tenkrát zvládl neuvěřitelných 266 kilometrů (z Brna do Bratislavy a zpět). Scott je prostě neuvěřitelný člověk, neskutečný běžec a výjimečný vypravěč.

Bruce Grierson – Jak utéct času?

Začala běhat v sedmdesáti, a přesto běhá už více jak dvacet let. Příběh devadesátileté běžkyně Olgy vás bude neustále motivovat, překvapovat a fascinovat. Vitální Olga sbírá ve své kategorii jednu medaili za druhou, běh se stal její životní láskou. Kromě vědeckých poznatků o genetice, výživě i stárnutí v knize najdete také Olgy vlastní návod, jak můžete zůstat plni energie po celý život.

Jessica Lee a Michael Sandler – Bosé běhání

Proč afričtí běžci drží a překonávají veškeré rekordy distančního běžeckého světa? Možná i proto, že od malička všude pobíhali bos a díky tomu si zaktivovali a posílili svaly i šlachy, o kterých my - (ro)botoví lidé - nemáme ani páru.
Kniha netvrdí, že bychom všichni měli chodit a běhat bosí - naopak přibližuje i situace, ve kterých to není možné. Snaží se čtenáře přiblížit k porozumění vlastního těla a k tomu, co je pro něj správné.

knihy

Brendan Brazier – Vegan v kondici

Kdo by se nechtěl poučit ze zkušeností a chyb profesionálního triatlonisty a ulramaratonce? Brendan Brazier je kromě své nabušené fyzické schránky také výborný řečník, a tak vám řádky jeho knihy budou pod očima mizet jako metry pod nohama na sprinterské trati. Kniha, která rozhodně není určená jen pro vegany, vám dá spoustu tipů na stravování včetně výživy před, v průběhu i po skončení závodu. Kdo vnímá své tělo jako živý celek, ocení i rady ohledně zvyšování jeho výkonnosti a příčin stresů lidského těla.

Chrissie Wellingtnová – Život bez Hranic - cesta za vítězstvím

V autografickém příběhu popisuje svou cestu od drsného dospívání přes bulimii až po vítězství na nejslavnějším Iromanu na havajské Koně. Každou nabídnutou příležitost chytila pevně za pačesy, a tak není divu, že zdolávala hory v Nepálu, plavala v moři plném žraloků a pouštěla se do nejdrsnějších sportovních výzev. V textu najde inspiraci doslova každý - ženy, muži i děti, sportovci i povaleči.

kniha

Adharanand Finn – Běhání s Keňany

Proč jsou Keňané jedni z nejlepších běžců světa? Je to snad tím, že od mala běhají ve vysokých nadmořských výškách s řídkým vzduchem a jakmile přijedou na závody do níže položených středisek, mohou do toho bušit a zároveň svému tělu dopřávat hutný kyslík? Jsou jejich vytrvalecké přednosti zakódované v jejich genech, nebo jde jen o tvrdý celoživotní trénink? Je pro Keňany žijící mimo města běh radostí, nebo především nutností, když je chůze příliš pomalá? Výborné počtení pro všechny, kteří si nechtějí odpočinout od běhu ani ve chvílích, kdy jejich tělo stávkuje a regeneruje.

Kilian Jornet – Běhej nebo zemři

Kilian Jornet je další žijící (a závodící) legenda vytrvalostního běhu. Run or Die je jeho první kniha. Popisuje v ní své začátky a první úspěchy na větších závodech. Co vedlo jednoho z nejinspirativnějších běžců k prvním běžeckým krokům a kde bere sílu běžet dál ve chvílích, kdy už by mnozí z nás leželi na zemi a lapali po dechu?

Kilian Jornet – Neviditelná hranice

Další kniha fantastického běžce Kiliana Journeta zatím čeká na anglickou tištěnou verzi, přečíst si ji mohou jen ti, kdo se vyznají ve španělštině a francouzštině. Zajímají-li vás další životní příběhy legendárního běžce, sáhněte po elektronické knize. Tu najdete i v češtině. 

knizky

Timothy Noakes – Lore Of Running

I běžecká literatura má svá kontroverzní díla. Jedním z nich je právě Lore of Running. Tuto knihu někteří považují za základní příručku každého běžce, jiní zase oponují tím, že kniha postrádá nezaujatý náhled na běh a vše okolo něj. Ať tak, či tak v ní je mnoho užitečných rad na pokročilý trénink, sportovní psychorozbory i kompletní běžecké know-how od tréninku po závod.

Rich Roll – Hledání Ultra

Máte nutkání vypadnout z domu, prožít dobrodružství, únavu a vyčerpání při pěším překonávání šílené vzdálenosti? Pak si nejprve určitě přečtěte knihu Riche Rolla. Rich není běžec a o to výraznější je jeho vytrvalost a chuť dosáhnout svého cíle.

knizka

Usain Bolt – Rychlejší než blesk

Osobnost, šoumen, rychlík. Tak by se dal shrnout slavný jamajský běžec Usain Bolt. I když atletické tretry pověsil na háček ke zlatým medailím, pořád mu to bezvadně běhá. V této knize vypráví svůj příběh a popisuje i perličky ze zákulisí atletiky.

Luboš Brabec a Daniel Orálek – Můj dlouhý běh

Luboš Brabec vyráví příběh Dana Orálka - českého vytrvalostního běžce, který dokončil jeden z nejtěžších závodů na světě - americký Badwater. Celý Danův život jde nerozlučitelně ruku v ruce s pohybem - především s běháním.

Ivana Pilařová – Kam bych tak běžela

Když kvůli maratonu navštívíte snad každý stát na Zemi, zeptáte se sami sebe: „Kam bych tak ještě běžel/a?“ V této situaci je Ivana Pilařová. S námi se podělí o zážitky, příhody a zkušenosti při běhání v extrémním horku i zimě, v horách i v obrovských městech. Kam by se ráda vrátila a na jaké místo by nejraději zapomněla, se dočtete na stránkách této knihy.

kniha a krb

Scott Jurek – Zrozeni k běhu

Již dříve zmíněný americký běžec Scott Jurek jako jedna z postav v poutavém příběhu o zranění, neúspěchu moderní medicíny a nalezení nečekaného východiska. Jak se američtí běžci učili od mexických Tarahumarů a jak jim tato životní šance otevřela oči? A proč jsou Tarahumarové nejšťastnější a nejzdravější běžci na světě? Může za to jejich životní postoj, nebo je to jen efekt meskalinu, který Tarahumarové hojně získávají z Peyotlu? To a ještě více se dočtete v této lehce smyšlené, ale o to více zábavné, knize od Christophera McDougalla.

Milan Daněk – Ti, kteří utíkají pěšky

Cestovatel a běžec Milan Daněk popisuje život v Měděných kaňonech a fakta o Tarahumarských běžcích. Opírá se o jejich historii a ladně ji provazuje příběhem české výpravy a cestou na závod Ultra Caballo Blanco, kam mimo jiné vyjeli s Danem Orálkem a Alenou Žákovskou. Autor uvádí na pravou míru překroucené a upravené skutečnosti z knihy Born to Run.

Nezapomínejte odpočívat a relaxovat

Hýbejte se a užívejte si života naplno. Nezapomínejte ale odpočívat a čas od času sebou klidně plácněte na gauč. Relaxovat je důležité a když vypnete a začtete se do knihy, načerpáte spoustu energie i inspirace. Zkuste to :-)


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:09:45:59
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu