Najděte Craftovník a očesejte ho

21. 08. 2017
Daleko na severu, v drsné skandinávské krajině hlubokých lesů, třpytivých jezer a pustých plání, se mezi lidmi za dlouhých zimních večerů vypráví legenda. Legenda o stromu. Říká se mu Craftovník.
Najděte Craftovník a očesejte ho

 

Zvěsti o bájném Craftovníku se poprvé objevily zhruba před čtyřmi dekádami. Nikdo vlastně neví, jak vypadá. Nikdo ani neví, kde roste. To vše až do chvíle, než jednou jedinkrát za svůj život rozkvete, aby nakonec vydal ty nejpodivnější plody, které kdo kdy spatřil: funkční trička. Jsou lidé, kteří tomu věří. Jsou lidé, kteří přísahají, že strom viděli. A jsou prý mezi námi i ti, kteří jako vzácný poklad uchovávají jeho semena.

 

Tak praví prastarý mýtus o Craftovníku. Když jsme jej slyšeli poprvé, nevěřili jsme. Pak nám ale byla svěřena pocta nejvyšší...

Je to už dávno, kdy se několik sportovních botaniků rozhodlo dokázat, že tento příběh není jen legendou. Na 40 místech Čech, Moravy i Slovenska zaseli semena Craftovníku. Starali se o ně, hlídali je a chránili. Podařilo se. Přišlo léto a plody Craftovníku postupně dozrávají. A my víme, kde jsou!

Kdo Craftovník zasadil?

Naše společné pátrání po netradiční úrodě je zaštítěno švédskou značkou Craft, která je průkopníkem v oblasti funkčního prádla a její historie sahá až do roku 1977.  Jako vůbec první se zasloužila o myšlenku a vznik principu oblékání ve třech navazujících vrstvách, které společně chrání tělo před nepřízní počasí i v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách. Postupem let se začala specializovat na výrobu funkčního oblečení pro sportovce jakékoli úrovně. Tento rok Craft oslaví 40. výročí svého vzniku.

A právě na počest těchto kulatin vysadili zástupci Craftu v Česku a na Slovensku celkem 40 stromů, z nichž každý vyplodí 40 funkčních triček. My patříme k hrstce vyvolených, kteří znají některá z tajemných míst. Naši Sanasporťáci stráží 3 exempláře bájných Craftovníků vlastním tělem! Chcete vědět, kde jsou? Toužíte po jednom z jejich prazvláštních plodů? Sledujte náš Facebook, kde vám budeme pravidelně poskytovat informace a nápovědy, jak a kdy Craftovník hledat. Každý strom je ale jiný. Některý bude pohodlně na dosah, nalezení jiného bude složitější. K některému dojdete procházkou, k jinému poběžíte nebo pojede na kole.

Nápovědy najdete průběžně také na webu Craftovníku u jednotlivých stromů. 

Přejeme úspěšnou sklizeň!

Více o akci Craftovník →


Trhák týdne
-73 %
Mizuno Wave Mirage 2
Dámská halová obuv Mizuno Wave Mirage 2
999 Kč 3 740 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu
Akce zmizí za
3:18:55:14

Co říkají naši zákazníci?

Další uživatelské recenze »
Ověřený zákazník Přidáno: 6. prosince 2018
100 %
Doporučuje obchod
  • dobrý výběr, přijatelná cena, rychlá dodávka
Ověřený zákazník Přidáno: 2. prosince 2018
100 %
Doporučuje obchod
  • rychlost, zajímavé cenové nabídky

  Máte nějaký dotaz? Potřebujete pomoct? Zavolejte nám na +420 530 317 075

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay
  • Twisto
  • Sphere Card
 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.