info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Naše Marťa otestovala silničku Mizuno Wave Sky 5

13. 01. 2022
Značka Mizuno přišla s pátou generací modelu Wave Sky a rozhodně se nedržela při zdi. Pokud čekáte vysoce tlumenou těžkou objemovku, budete příjemně překvapeni.
Naše Marťa otestovala silničku Mizuno Wave Sky 5

Největší převrat u novinky nastal v konstrukci boty. Všímavější běžci již z fotky poznají, že se špička jemně zvedla a vizuálně se liší od předchozí generace. Dynamičtější kolébková podešev se objevila už několikrát u konkurenčních značek a poprvé ji využívá i značka Mizuno.

Velmi zajímavá je souhra právě kolébkové podešve a Wave desky, která kombinuje velké a malé vlny. Díky tomu je odvalení chodidla krásně plynulé. Nárazy spolehlivě pohltí pěna Mizuno Enerzy, kterou známe z předchozích řad.

podešev

Podešev se může jevit jako nedostatečně agresivní na rozmanitější terén (v parku či na udusané lesní cesty), ale zdání klame. Se šotolinou v parku si poradí hravě a nezradí ani při přeběhu klikatou lesní pěšinou. Podrží vás ve městě stejně dobře za mokra při chladném podzimním počasí i při prvních letních dnech.

běh

Střih boty se v porovnání s Wave Sky 4 o trochu zúžil, ale pořád ji vnímám jako širší. Bude dobře sedět běžcům s vyšší klenbou, materiál svršku se dokáže lehce roztáhnout a přizpůsobit. Dobře polstrovaný jazyk a pata spolu s ventilačním systémem AirMesh posouvají komfort o stupeň výš. Tkaničky jsou ploché a uzel drží, aniž bych jej musela sukovat na dvakrát.

stabilita

Hlavní charakteristikou modelu je dobrá stabilita na rovince i v zatáčkách. V kombinaci s vhodnou sportovní vložkou bude Wave Sky 5 dobrou volbou i pro běžce s lehkou pronací.

Další bod je všestrannost. Maraton i intervaly nejsou překážkou. Když se naučíte využívat kolébkovou konstrukci boty, pomůže vám udržet vyšší tempo s menší námahou. Podstatné je došlapovat na plosku nohy, tuhost a tvar boty vám zajistí efektivnější odvalení chodidla.


KOUPIT MIZUNO WAVE SKY 5


Recenzi pro vás sepsala:

Marťa

Martina Buchtová

Martina se řídí moudrými slovy: „V životě dostaneš tolik, kolik dáš.“ a na první pohled je vidět, že vyhledává fitness a zdravý životní styl. Svou dobrodružnou povahu nezapře ani při vaření, a tak se z její kuchyně často linou vůně nových receptů. Poslední roky propadla horám. To ty výhledy.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
6:16:45:10
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Dámské tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 8 ks za tuto cenu