info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Pavel Paloncý na cestě přes poušť Gobi

29. 09. 2016
Náš ambasador Pavel Paloncý opět boduje. Právě teď zápasí s pouští Gobi na závodu Ultra Trail Gobi Race. Držíme mu palce a vám podáváme jeho report bezprostředně před závodem.
Pavel Paloncý na cestě přes poušť Gobi

Zdravím,

posílám zprávu ohledně Ultra Trail Gobi Race, který mě teď čeká.

Jde teprve o druhý ročník akce, ale už teď si získala mezi závodníky značný respekt. Poběžíme 400 km pouští Gobi, nonstop, každý s vlastní strategií ohledně jídla, spánku i navigace. Na trase je 35 kontrolních bodů, kterými musíme projít, jinak je to na nás. Bylo by fajn, kdybychom měli lepší mapu než jen takovou satelitní omalovánu na A4. Ale mapa je tajná, takže si musíme vystačit s body do GPS.

No, bude to sranda. :)

Trasa vede historicky a kulturně bohatým územím plným budhistických a mongolských památek, kudy dokonce vedla Hedvábná stezka. Cestou tedy bude na co koukat.

Krom pouště Gobi jako takové si na nás organizátoři přichystali masivní sledování závodu: Máme GPS, které vysílají přes satelit, satelitní telefony a po trase budou kroužit drony, které snímají terén a vytvářejí jeho 3D model. Drony mají infrakameru, takže nám uvidí až do žaludku, mohou závodníka "zaměřit" a v případě nouze mu shodit až 5 kg nákladu. Třeba mi konečně spadne z nebe čokoláda!

Kde bude tenhle tracking k dispozici, není jasné, snad na něj odkážou oficiální stránky závodu: http://www.utgchina.com.cn/ls_en/index.jsf

Tracking s poměrně běžnými možnostmi je k dispozici na: http://trackleaders.com/ultragobi16

Zatím organizátoři trochu proházeli fotky několika z nás, ale snad to opraví. Startujeme ve středu v 6:48 místního času, tedy 0:48 SEČ. Odhadovaný doběh do cíle je během soboty.

Tak mi držte palce!

Pavel


Cenová
bomba
Akce zmizí za
6:02:23:57
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Dámské tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 8 ks za tuto cenu