info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Plogging aneb Jak spasit svět v poklusu

31. 03. 2019
To si takhle běžíte parkem nebo lesem, kocháte se přírodou a najednou to leží přímo před vámi - odpadek! Nejprve si pomyslíte (ne-li nahlas vyslovíte) něco o čuňatech a běžíte dál. Když ale vzápětí míjíte koš, nedá vám to, vrátíte se a vyhodíte toho neřáda, kam patří. A voilá - je z vás plogger!
Plogging aneb Jak spasit svět v poklusu

Plogging je v současnosti silný trend ve skandinávských zemích, kde také vznikl. Závratnou rychlostí se však šíří směrem na jih, a protože nás baví, jdeme mu vstříc.

Co je to plogging?

Plogging (švédsky plocka upp) je kombinace běhu a sbírání odpadků. Běžec při něm využívá uklízení, aby zapojil různé části těla, ohýbal se, dřepoval a různě se protahoval. Tento “sport” vznikl v roce 2016 ve Švédsku, ale povědomí o něm se rychle rozšířilo i v dalších zemích a jeho popularita stále roste. Je totiž nejen prospěšný pro nás, ale zároveň pomáhá čistit přírodu a veřejná prostranství od záplavy nepořádku, především plastů.

Proč uklízet po ostatních?

Možná si říkáte, že by si měl po sobě každý uklízet sám. V ideálním světě samozřejmě ano. Skutečnost je ale taková, že mnoho lidí si nosí do přírody sušenky a PET lahve s nápoji, a ty pak - zřejmě s představou, že když je nikdo neuvidí, jako by se nestalo - zahodí do křoví nebo nacpou do dutin stromů. Smutná pravda.

Správci lesů a turistických tras zuřivě vyvěšují řády, jak se v přírodě chovat, a nabádají turisty, aby si všechen odpad odnášeli tam, odkud přišli (ostatně, prázdný obal nebo sešlápnutá PETka jim v bahotu moc místa nezabere a těžká taky není). Ani to ale často nestačí.

Plogging

Jděte příkladem

Plogging je skvělý způsob, jak být pro druhé pozitivním vzorem a udělat něco dobrého pro sebe i přírodu. I kdybyste svým chováním přiměli byť jen jediného člověka změnit své špatné návyky, je to úspěch, který stojí za to.

A kdyby ne, alespoň napravíte škodu, kterou napáchal a dobro zvítězí nad zlem.
Plus- každý pohyb navíc se počítá, takže winwin!

Pojďme do toho spolu

Zaujal vás plogging? Uklízejte s námi! Po celý duben budeme společně adoptovat a opečovávat své oblíbené běžecké trasy a celé to dobro vyvrcholí 27. 4. 2019 sanasportím Dnem Země plném zábavy a soutěží. Přidejte se do naší FB události a nenechte si to ujít. Planeta vám bude vděčná :)


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:10:58:38
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu