info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Po třetí startoval, po třetí dokončil. Titus opět pokořil UTMB

13. 09. 2021
Po zrušení minulého ročníku UTMB se Titus na svůj hlavní závod sezóny obzvlášť těšil. Natrénoval toho dost a dost, takže doufal, že stovky naběhaných kilometrů při závodu zúročí. Jak mu to letos chutnalo se jeho slovy dozvíte níže.
Po třetí startoval, po třetí dokončil. Titus opět pokořil UTMB

Do třetice všeho...dobrého? Uvidíme, startujem.

Úvod do Les Houches za 34 minut byl pořádnej kvapík. St-Gervais na 21. kilometru pod dvě hoďky jen to hvízdlo, a tak se o slovo hlásí první křeče.

Titus na startu

Všichni kolem mě proletí a ztrácí se v dáli. Tak si pěkně křečuju a p***ju až do Contamines (31. km), tam jsem teprve v ⅓ tohohle 2VK prďáku. Přes La Balme až na vrchol Bohonme to pořád úplně netáhne.

Částečné vysvobození přichází na 50. kilometru v Les Chapieux, odkud mě čeká další stojka na nejvyšší vrchol tratě a následný seběh do La Combal.

Občerstvovačka

Do Courmayeuru na 82. km, už je to jen přes kopec a světe div se, přibíhám na minutu přesně v 5 hodin! Z Courmayeuru po dvaceti minutách vyrážím na necelý VK na Bertone a odtud traverzem až do Arnouvaz (99. km). Přichází moje nejoblíbenější stoupání na Grand Col Ferret a pak 20km seběh pod Champex-Lac se zastávkou v La Fouly.

V Champexu už většinou svitne naděje, že je to za pár. A ono fakt je, ale za pár kopců. Přes La Giète do Trientu se dostanu jen s minimálním zpožděním, ovšem do Vallorcine přes Tseppes už mi to nechutná a ztrácím 40 minut.

Titus při závodě

Čeká mě můj (ne)oblíbený a poslední strašák La Flégère. Přes La Tête Aux Vents se pokaždé ztratím. Nebo možná už moc blouzním. Tentokrát si ty šutry pamatuju moc dobře a snažím se uhlídat aktuální pozici.

Co čert nechtěl v závěrečným seběhu mě opouští moje světýlko na konci hlavy. Hledám náhradní čelovku ve vestě, přesněji někde v jejích útrobách. Po chvíli ve tmě ji přeci jen nahmatám a nezbývá než mazat do cíle.

Ten nakonec protínám v čase 30:09:51 na 98. místě.

Titus v cíli

Moje cesta za snem: UTMB je tak po 4 letech u konce. Ačkoli né k mému plnému uspokojení si uvědomuji, že je čas jít dál! A že je kam!Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:06:02:10
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu