info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

„Pro ten úsměv bych dala i maraton,“ říká průvodkyně nevidomých

30. 03. 2017
Již po dvaasedmdesáté se v brněnském parku Lužánky uskutečnil tradiční běžecký závod. Přes nepřízeň počasí se ho zúčastnili běžci všech úrovní i věkových kategorií. Mezi nimi i nevidomý Pavel se svou trasérkou Miluškou ze skupiny Nevidím a běhám.
„Pro ten úsměv bych dala i maraton,“ říká průvodkyně nevidomých

Miluše a Pavel se potkali na podzim na závodě, kde ona doprovázela slabozrakého běžce a on masíroval. Dali se do řeči a Pavel se Míle svěřil, že by se chtěl po třinácti letech vrátit k běhu. Slovo dalo slovo a už v předjaří začali společně trénovat.

“Běhali jsme na stezce a hlavně v Lužánkách, protože jsme se rozhodli, že Běh Lužánkami bude náš první. Vysněný čas byl padesát minut,” popisuje Míla jejich nedávné začátky.

Když nadešel den závodu, bylo po dešti a mokrý povrch běžce trochu znejistil. Po takovém spolu ještě neběželi. Miluše proto preventivně ujišťovala Pavla, že i kdyby náhodou nedoběhli, zvítězili už jen tím, že stojí společně na startu.

Nevidomí běžci

Naštěstí ale vysvitlo sluníčko vysvitlo a cesty vysušilo.

“Výsledný čas 48:43 nás oba moc potěšil. A hlavně jsme si to užili,” shrnuje Miluše. S Pavlem byli sehraní a on navíc trasu znal, takže jim k navigaci stačilo pár stručných pokynů.

“Bylo to krásné odpoledne a když jsem pak viděla fotky, říkala jsem si, že pro ten úsměv mých nevidomých běžeckých parťáků bych snad dala i maraton,” dodává dojatě.

Tak kdo ví, třeba se Míla na ten maraton jednou opravdu podívá.

Do té doby přejeme za Sanasport jí a jejím nevidomým spoluběžcům hodně zdaru a radosti z pohybu a těšíme se na jejich další běžecké úspěchy!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:20:30:24
Salomon Spectur W
-46 % Dámské běžecké boty Salomon Spectur W
1 819 Kč 3 390 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu