info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Proběhli jsme Inov-8 X-Talon G 235

27. 02. 2020
Vybalit z krabice, nasvítit, hezky naaranžovat a představit nablýskanou novinku. To je tradiční scénář. K botám Inov-8 X-Talon G 235 by to však bylo neuctivé, doma jsou na drsném povrchu v lese, v bahně a ve sněhu. A tak jsme jsme je tam rovnou vzali, ať se nakrmí hlínou a prudkými svahy dříve, než okusí chuť vzduchu.
Proběhli jsme Inov-8 X-Talon G 235

Model X-Talon 235 je mezi běžci legendou. Nyní přichází v novém a ještě lepším provedení.

clanek-X-TalonG235-foto6

Opět se můžete spolehnout na nepřehlédnutelný agresivní 8mm grip, který vám zajistí skvělou trakci za každé situace - ať už se jedná o trailové závody, orientační běh nebo OCR klání.

clanek-X-TalonG235-foto2

Ale co když vás čeká část tréninku či závodu na tvrdém povrchu? Zkrátíte tím rapidně životnost podešve těchto mazáků do terénu? Možná by tomu kdysi tak bylo, ale nyní to řeší kouzelné písmenko „G“ v názvu. Grafén je materiál, který vyniká odolností, pevností, tenkostí, lehkostí a pružností!

clanek-X-TalonG235-foto3

Co se svršku týče, stále zde najdeme ultraodolný balistický nylon, kterému zdárně sekunduje gumová obsázka pro ochranu vašich prstů. A dál? Svršek nenasakuje vodu a má skvělé samočistící vlastnosti. A to chcete! X-Talony se prostě těší na mokřady a bažinky.

clanek-X-TalonG235-foto4

Nečekejte žádné velké tlumení - při přesném čtení terénu by bylo spíše na škodu. Bota má 6mm drop a 13 mm tlumící vrstvy pod patou. Přidejte k tomu střih na úzkém kopytu a máte model, co je skvěle ovladatelný, precizně obejme nohu a exceluje v náročném technickém terénu. V žádném případě si ale nepředstavujte nepohodlnou botu. Inov-8 použil na vnitřní straně svršku jemnější tkaniny, a tak budete překvapení, jak pohodlně se budete v G 235 cítit!

clanek-X-TalonG235-foto5

Chcete třešničku na konec? Ta barva je v terénu naprosto nádherná!

Pár statistik z testování:

  • Počet podklouznutí: 0
  • Počet dešťových přeháněk: 1
  • Počet překonaných potoků: 2
  • Počet potkaných běžců: 7
  • Počet zálibných pohledů běžců na G 235: 9 (testovali jsme ve dvou)
  • Množství hlíny, které ulpělo na podešvi: nepočítaně

Koupit X-Talon G 235


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:20:02:24
Salomon Spectur W
-46 % Dámské běžecké boty Salomon Spectur W
1 819 Kč 3 390 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu