info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Radek proběhl a otestoval nové Salomon Pulsar Trail

05. 09. 2022
Nejnovější trailové kolekci značky Salomon dominuje model Pulsar Trail. Má pevný svršek, šikovné zavazování a jeho podešev je doma v terénu, v kopcích i při seběhu.
Radek proběhl a otestoval nové Salomon Pulsar Trail

Nový model Salomon Pulsar Trail zaujme vzhledem i komfortem hned na první obutí! Tyhle boty jsme otestovali za vás a jsme z nich hodně nadšení.

První pocit po obutí byl neskutečný komfort – v botě jsem se cítil jak v bačkorách. Líbí se mi polstrování okolo kotníku, díky kterému jsem měl větší pocit stability a bezpečí při každém kroku. Celkově svršek boty je tvořen z pevnějšího materiálu a špička bot je pogumovaná a zpevněná proti okopům.

špička boty

Tohle jsou první boty od Salomonu ve kterých jsem měl možnost běhat. Co mě nejvíc zajímalo, bylo to, jak bude fungovat systém QuickLace, který je charakteristický pro trailovky této francouzské značky. Musím říct, že pro mě bylo překvapením, jak dobře „šňůrky“ drží a nepovolí za žádné situace. V kombinaci s technologií Endofit noha v botě drží opravdu pevně a je cítit, že se na ně můžu spolehnout v každém terénu i na nerovnostech.

Měl jsem trochu i strach, jak schovat šňůrky. Na jazyku je však šikovná kapsička, do které velmi lehce schováte Quicklacy a nemusíte se bát, že někde zavadíte o větvičku nebo něco podobného.

šněrování

Tlumení bot je další kapitola a po modelu Ultra Glide je tohle další velmi tlumená bota od Salomonu. Nejsem sice žádný ultra běžec a v botách jsem běžel kratší trasy do 20 km, ale s klidným srdcem bych doporučil tenhle model i na trasy jako třeba B7 – především pak lidem, kterým jde hlavně o komfort. V mezipodešvi najdete kombinaci pěny Energy Surge a plátu Energy Blade. Díky této kombinaci má bota dostatečnou dynamiku a zároveň příjemný měkký dopad.

podešev

Podešev má hrubší vzorek a špunty jsou natočeny ve směru pohybu tak, aby vám daly přesně to, co potřebujete. Při běhu do kopce se bota krásně chytne, a naopak při seběhu z kopce jsou špunty přizpůsobeny tak, aby vám dodaly potřebnou jistotu (většinou dopadáme na patu a špunty jsou natočeny do protisměru, čímž vám bota pomůže, aby vám to tolik nepodklouzávalo).

kopyto

Tvar kopyta na mě působil, že je spíše širšího střihu – vzhledem k tomu, že mám širší nohu a po stranách jsem necítil žádnou stísněnost. Velikost nohy mám 44 a boty jsem testovat také 44. Tady musím říct, že díky kombinací QuickLace a Endofit jsem při sbíhání kopců necítil, že by mi špička narážela do přední části boty, z čehož jsem měl předtím trochu strach. Na delší trasy (a obecně na trailové běhání) bych přeci jen doporučil boty o kousek větší.

salomon pulsar trail

Závěrem bych chtěl říct, že tyto boty jsou výborné na každodenní běhání v jakémkoli terénu. Jsou to velmi pohodlné a dobře stavěné boty, ve kterých mě osobně nic nepřekáželo ani nescházelo.


KOUPIT SALOMON PULSAR TRAIL


Recenzi pro vás sepsal:

radek

Radek Trlica

Radek miluje focení, běh a jízdu na kole. Využije všech příležitostí, kdy může tyto aktivity propojit a tráví tak každou volnou chvilku. Když se pak dostatečně vybouří na závodech nejrůznějších charakterů, rád si v klidu sedne a vychutná si dobrou výběrovou kávu.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:11:30:29
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu