info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Recenze silničních bežeckých bot Asics GlideRide2

10. 05. 2021
Nová verze celosvětově populárního modelu - Asics GlideRide 2 je jako stvořená pro většinu běžecké populace, avšak svou konstrukcí je úplně odlišná od ostatních bot.
Recenze silničních bežeckých bot Asics GlideRide2

Už na první pohled si všimnete kolébkového zakřivení, které budí pozornost a u konzervativců dokonce strach. Pocit při prvním obutí je zvláštní, nejistý. Jakmile se ale rozběhnete, tak nejistota odezní. Pohltí vás krásně plynulý přechod do dalšího kroku, o který se stará technologie Guidesole. Tato technologie funguje na základě zpevněného plátu uvnitř tlumení FlyteFoam.

odraz

Díky tomuto plátu, kolébkovému zakřivení a vyšší tuhosti boty se dostanete do dalšího kroku s nižším úsilím. Je to pomoc hlavně v odrazové části, kdy nemusíte tolik zabírat chodidlem, achilovkou a lýtkem. Tuto výhodu jsem nejvíce pocítil při tempových bězích, kdy nasadím konstantní tempo, které držím po dlouhou dobu - tady jsem cítil, jak mi bota pomáhala. Stejně jako při regeneračním klusu, kdy mě bolí nohy z předchozích tréninků a GlideRide 2 mi pomáhá „si to odběhat“.

Bota je tužší, ale i krásně tlumí. O to se stará osvědčená pěna FlyteFoam. Díky svým vlastnostem je bota ideální na denní tréninky. Pomalejší, delší, rychlejší, kratší běhy - na to vše je stavěna.

GlideRide 2

GlideRide 2 jsem testoval v různých podmínkách, různých délkách trasy a různých rychlostech. Celkem v nich mám naběháno 110 km, takže dobře dokážu zhodnotit silné a slabé stránky a musím říct, že těch slabých je málo. Napadá mě pouze, že váha by mohla být nižší, což by zase ovlivnilo životnost boty, která je prý téměř neuvěřitelná. ivotnost této boty by se měla pohybovat při maximální funkčnosti až někde kolem 1000 km, což je skvělé.

Dále bych zmínil spíše fakt než nevýhodu, že tato bota je určena primárně na tvrdý povrch. Běhám v nich i zpevněné lesní a polní cesty, ale musím si dávat pozor, kam šlapu.

svršek

Ještě zmíním svršek. Svršek je jednoduše skvělý, ale na to jsme u Asics zvyklí. Dostatečně prostorný „toe box“ zároveň drží chodidlo na svém místě.

Rozdíly oproti předchozí verzi:

  • Svršek lépe spolupracuje s mezipodešví jako celek
  • Bota má plynulejší přechod z dopadu do odrazu. U předchozí verze byl při odrazu takový pocit „propadu“
  • Celkově je stabilnější díky širší základně podešve

podešev

Parametry:

  • váha: 285 g od výrobce (320 g ve velikosti eur 46)
  • drop: 5 mm
  • tlumení pod patou: 31 mm
  • tlumení pod špičkou: 26 mm

VYBRAT ASICS GLIDERIDE 2


Recenzi pro vás sepsal:

Michael Pozdenkov

Michael Pozdenkov

Když Michael zrovna neradí zákazníkům s koupí nového vybavení, posouvá své hranice při individuálních vytrvalostních sportech. Když může, rád testuje a porovnává běžecké vybavení. Často běhá a rád k běhu připojí i plavání a cyklistiku. Jeho triatlonové ambice tak neustále stoupají.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:07:51:41
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu