info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Recenze trailové novinky Salomon WildCross

08. 10. 2020
Abychom mohli s čistým svědomím něco doporučit, musíme to nejprve sami vyzkoušet. A tak Michal týden co týden testuje všemožné novinky. Tentokrát v terénu proběhl trailovky Salomon WildCross a své postřehy sepsal do krátké recenze.
Recenze trailové novinky Salomon WildCross

Měl jsem to štěstí otestovat nové krosovky Salomon Wildcross. A protože vyhledávám delší běhy po nezpevněných lesních cestách, vzal jsem je hned poprvé na svou osvědčenou 23 km trasu z Adamova po žluté turistické cestě do Vranova, poté po zelené do Útěchova, následně po červené do Soběšic a po žluté přes Zamilovaný hájek až do Brna - Řečkovic.

Na takové a ještě delší běhy běžně volím pohodlné trailovky s univerzálnější podešví, se kterými se však ve větší míře běžně nepouštím do běhů volnou krajinou mimo vyšlapané turistické pěšiny. Proto jsem se moc těšil, jak si Wildcross poradí s různorodým terénem cest i mimo ně a jak si zpestřím běžecký zážitek o volný lesní terén.

První, co mě na botách zaujalo, je jejich povedený vzhled, který lahodí oku a říká si o to, abyste si v botech šli neprodleně zaběhat. Je na něm také jasně patrné, z čeho se boty skládají a k čemu jsou určené.

záběr v blátě

Chytře rozmístěné a různě veliké vícesměrné výstupky podešve Contagrip spolehlivě zabíraly v blátě, na pěšině pokryté listy, držely v mokrém kamenitém terénu a co mě příjemně překvapilo, že byly stabilní a podíleli se na celkovém tlumení dopadů i na asfaltové silnici při přebězích vesnicemi.

Dalším prvkem, který je patrný na první pohled, je masivnější střední část podrážky s mezipodešví EnergyCell+ obsahující tlumení, která spolu s vnitřní stélkou usadí chodidlo v botě. Navazuje prodyšný, současně však voděodpudivý svršek z materiálu DreamTex a síťoviny TUP, který je ve špičce vyztužený. Ve spolupráci s vnějším systémem Sensifit spolehlivě obepne a ochrání nohu. Pro zvýšení voděodolnosti a pro usnadnění čištění pak doporučuji používat impregnaci.

zavazování Quicklace

Pro utažení bot výrobce zvolil systém Quicklace s kapsičkou. Ač jsem spíše příznivcem klasických tkaniček uvázaných na běžecký způsob, musím konstatovat, že na tomto modelu Quicklace dává smysl a botu rychle a rovnoměrně utáhne. Za celý běh jsem pak musel korigovat dotažení asi jen dvakrát, což je v mém případě s klasickými tkaničkami srovnatelné.

Jazyk bot je dostatečně dlouhý, široký a pohodlný. Z viditelných prvků za zmínku stojí pěnové obloučkové výstupky, které chrání nohu v oblasti kotníků a které pěkně dotvářejí celkový vzhled bot.

Co nejvíce na tomto modelu oceňuji, je skutečnost, jak skvěle fixují nohu a tvoří s ní tak jeden celek, který dodává opravdový pocit sebejistoty při běhu jakýmkoliv terénem. I přes jejich tlumení, které je pro mě dostatečné na trasy okolo 20 km, disponují v této kategorii úctyhodnou flexibilitou podešve. Ta umožňuje přirozenou práci chodidla a jeho vnímavost terénu. Výrobce uvádí 8mm výšku dropu, která mi dodávala pocit, že stojím na zemi velmi přirozeně. Kdo by chtěl komfort a tlumení ještě o něco zvýšit, může boty doplnit o sportovní vložky Sidas Run 3D Protect, které máme také v nabídce.

profil boty

Právě vydařená kombinace všech jejich vlastností dělá z těchto bot ideálního parťáka na běh mimo zpevněné cesty. Hodí se do volného (spíše měkkého) terénu, kde chodidla nejen chrání, ale dovoluje jim každým krokem vnímat terén a plně si v něm pohyb užít bez velkých obav.

Na závěr musím říct, že splnily (vzhledem ke svému sympatickému vzhledu) má celkem vysoká očekávání a mohu je všem doporučit.

Vybrat Wildcross


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:10:45:20
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu