Saucony, 120letý vývoj nezastavíš

22. 06. 2018
Je to už 120 let, co značka Saucony mění svět. Přináší běžcům i chodcům radost z každého kroku a skoku jak na hladkých silnicích a atletických oválech, tak i v nezpevněném terénu. Při závodech, trénincích i procházkách. Málokterá značka se může chlubit tolika zkušenostmi. Obujte si je i vy a sžijte se s historií.
Saucony, 120letý vývoj nezastavíš

Již roku 1898 byla v malém městečku Kutztown (dnes okolo 5500 obyvatel) v Pensylvánii založena značka Saucony, specializující se na výrobu atletických a sportovních bot. Pojmenována byla podle nedalekého soutoku dvou řek ("Saucony" v indiánském jazyce značí soutok). Tyto dvě řeky (se třemi kameny uprostřed) se staly také předlohou pro logo podniku.

Díky nadčasovému vývoji a kvalitním výrobkům její reputace i tržby neustále rostly. Byla trnem v oku nejedné konkurenční firmy. Majitel jedné z nich (pan A. R. Hyde) nakonec dospěl k názoru, že "levnější" bude ji odkoupit a pohltit, než aby kvůli ní pořád přicházel o zákazníky. V 60. letech tak podnik Saucony koupila (a přestěhovala) konkurenční společnost Hyde Athletic Industries z Cambridge (Massachusetts). To se ukázalo jako výtečné rozhodnutí, protože koncem 80. let už tvořila větev Saucony hlavní příjem celé společnosti. Majitel odhodil pýchu a rozhodl se přejmenovat ji z původního Hyde Athletic Industries na dodnes vyhledávanou Saucony.

Pokrokové smýšlení značky vždy razilo jasné a jednoduché řešení - každé sportovní odvětví potřebuje jiný koncept, ušitý přesně na míru. A přesně tak společnost pracuje dodnes. Výsledkem jsou specializované boty, jež přesně splňují účely, pro které byly stvořené.

Není divu, že se modely značky Saucony opakovaně objevují ve výběrech TOP10 běžeckých a sportovních bot (například v legendárním magazínu "Runner's World"). Stejně tak si v nedávné soutěži Bota roku 2018 zaslouženě vybojovaly dvě umístění na stupních vítězů (1. místo v pánské a 3. v dámské kategorii bot na silniční trénink) díky modelu Freedom ISO.

Blahopřejeme ke krásnému výročí a přejeme mnoho dalších úspěchů a ocenění, které si za svou poctivou práci pro sport zaslouží.

Mrknout na produkty Saucony


Trhák týdne
-70 %
Asics Cool Tank
Dámské běžecké tílko Asics Cool Tank
285 Kč 950 Kč
už jen 11 ks za tuto cenu
Akce zmizí za
5:00:25:19

Co říkají naši zákazníci?

Další uživatelské recenze »
Ověřený zákazník Přidáno: 30. října 2018
100 %
Doporučuje obchod

nic

  • výběr zboží
  • cena
  • ochota
Ověřený zákazník Přidáno: 22. října 2018
90 %
Doporučuje obchod
  • rychlost dodání

  Máte nějaký dotaz? Potřebujete pomoct? Zavolejte nám na +420 530 317 075

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay
  • Twisto
  • Sphere Card
 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.