info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Sportovní oblečení pro chladnější dny

30. 08. 2013
Léto se pomalu chýlí ke konci a je na čase přemýšlet, v čem vyrazit do přírody a za sportem v nadcházejících chladnějších měsících. Abychom udělali maximum nejen pro dobrý výkon a pro své zdraví, ale také pro dobrý pocit z pohybu, je ideální doba na nahlédnutí do skříně a pořízení těch teplejších kousků oblečení, které nám zatím chybí.
Sportovní oblečení pro chladnější dny

Volte podle počasí i druhu sportu

Množství vrstev i jejich složení závisí nejenom na počasí, ale také na intenzitě sportu, kterému se chcete věnovat, a vlastní termoregulaci. Zatímco u běhu je vhodné obléci se tak, jako by venku bylo o 8-10°C více, abyste se při běhu nepřehřívali a nadměrně nepotili, při nižší intenzitě pohybu už se musí počítat i s druhou vrstvou a dostatečnou ochranou před zimou, větrem nebo deštěm.

Praktické vrstvení

Funkční prádlo je dobrým základem do jakéhokoliv počasí, protože je pohodlné, nedře a dobře absorbuje vlhko, takže i při námaze zůstanete v suchu a pohodlí. Z funkčního prádla můžete vybírat jak spodní prádlo, tak trička s krátkým i dlouhým rukávem a pánské i dámské spodky. Následně se pak hodí teplejší kalhoty a na tělo kvalitní oblečení druhé, případně také třetí vrstvy, což znamená například kvalitní rolák nebo mikinu a do opravdu nepříznivého počasí ještě lehkou nebo teplou sportovní bundu.

Rukavice, čepice, ponožky

Podceňovat se, zejména pro delší sportovní výkony či výlety, nevyplácí ani vhodné ponožky (tady vždy platí, že by měly dobře obepínat nohu, neshrnovat se a odvádět pot), rukavice a čepici. Jakkoliv se čepice může někomu zdát zbytečná, mějte na paměti, že povrch hlavy je zodpovědný za 30% tepelných ztrát. V září samozřejmě bez čepice neumrznete, ale jakmile udeří chladnější počasí, bude se vám rozhodně hodit. Udělejte proto všechno, aby vám ani u podzimního a zimního sportování netuhnul úsměv a mohli jste si ho jaksepatří užít!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:04:41:11
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu