Terezin běžecký deník 10: Lépe a lépe

14. 03. 2014
Jaro je tady se vším všudy, včetně slunce nad hlavou a příjemné teploty. Lepší se každodenní nálada a roste elán k pohybu. A já se po zimní pauze vracím k běhání. Takže s kamarádkami místo posezení u kafe vyrážíme na dlouhé procházky a do běhání se mi chce výrazně víc. Dokonce i Honzu zlanařím na pravidelný běh a mám radost, že sólo výběhů bude ubývat.
Terezin běžecký deník 10: Lépe a lépe

První tréninkové překvapení

Protože mě po prvním běhu na asfaltu i přes kvalitní běžecké boty pobolívají kolena, vyrazíme tentokrát do úvozu. Až na kus rozčvachtané oranice, která se skrývá za první zatáčkou, je povrch mnohem příjemnější. A k mému velkému překvapení se mi běží dobře. Opravdu dobře. Přijde mi to podezřelé, tak přidávám na délce intervalu. A stále se drama nekoná… Proběhneme celou trasu, slunce příjemně hřeje a místo absolutního vydeptání se dostavuje ta správná běžecká euforie

S obavami čekám druhý den na následky, jestli jsem to přece jen v tom nadšení trochu nepřepálila – a nic. Nohy jsou trochu unavené, ale nic nebolí, svaly, které po prvním běhu protestovaly, teď mlčí a tváří se docela spokojeně. Nevycházím z údivu a jsem opravdu zvědavá, co to udělá příště…


Tentokrát se běh neobešel bez diváků...

Druhé tréninkové překvapení

Následující běh zase prodloužím interval a zase se mi běží dobře. Honza líčí dojmy z víkendu, tak spousta pozornosti padne na poslouchání a méně na stav tělesné schránky a trasa rychle ubíhá. Ke konci jsem stále podezřele svěží, tak už si poslední část zaběhneme v kuse.  To už je náročnější, začínám mít dost, ale ten kousek už přece doběhnu… Soustředím se na to natolik pekelně, že nezbývá moc kapacity pro sledování terénu, a vzápětí zahučím do oranice. Ach jo. Tak třeba příště.

Den poté opět čekám na následky a zase jsou minimální. To už mi fakt nejde do hlavy. Je ten rozdíl opravdu jen v terénu? Dostavám se do formy rychleji, když už jsem ji jednou měla? Nebo jaro tak působí i na organismus, že má více energie a oklepává se rychleji? Nebo se ty faktory kombinují? Nebo je to ještě úplně jinak?

Lépe a lépe

Faktem je, že i další výběh je výrazně lepší a všechno jde tak hladce, že se nestíhám divit. Laťka, kterou mám nastavenou na těch cca 6 km v kuse, se najednou už nezdá tak nedosažitelná a každým dalším zlepšením roste také moje běžecké nadšení. Kam až to může takhle bezproblémově vyskákat? Zjistím a dám vědět!


Cenový trhák
-65 %
Asics Gel Blade 6
Dámská halová obuv Asics Gel Blade 6
1 047 Kč 2 990 Kč
už jen 7 ks za tuto cenu
Akce zmizí za
3:21:06:45

Co říkají naši zákazníci?

Další uživatelské recenze »
Ověřený zákazník Přidáno: 21. ledna 2019
100 %
Doporučuje obchod
  • Velká pomoc a doporučení.
Ověřený zákazník Přidáno: 21. ledna 2019
100 %
Doporučuje obchod
  • výběr a cena

  Máte nějaký dotaz? Potřebujete pomoct? Zavolejte nám na +420 530 317 075

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay
  • Twisto
  • Sphere Card
 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.