info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Terezin běžecký deník 10: Lépe a lépe

14. 03. 2014
Jaro je tady se vším všudy, včetně slunce nad hlavou a příjemné teploty. Lepší se každodenní nálada a roste elán k pohybu. A já se po zimní pauze vracím k běhání. Takže s kamarádkami místo posezení u kafe vyrážíme na dlouhé procházky a do běhání se mi chce výrazně víc. Dokonce i Honzu zlanařím na pravidelný běh a mám radost, že sólo výběhů bude ubývat.
Terezin běžecký deník 10: Lépe a lépe

První tréninkové překvapení

Protože mě po prvním běhu na asfaltu i přes kvalitní běžecké boty pobolívají kolena, vyrazíme tentokrát do úvozu. Až na kus rozčvachtané oranice, která se skrývá za první zatáčkou, je povrch mnohem příjemnější. A k mému velkému překvapení se mi běží dobře. Opravdu dobře. Přijde mi to podezřelé, tak přidávám na délce intervalu. A stále se drama nekoná… Proběhneme celou trasu, slunce příjemně hřeje a místo absolutního vydeptání se dostavuje ta správná běžecká euforie

S obavami čekám druhý den na následky, jestli jsem to přece jen v tom nadšení trochu nepřepálila – a nic. Nohy jsou trochu unavené, ale nic nebolí, svaly, které po prvním běhu protestovaly, teď mlčí a tváří se docela spokojeně. Nevycházím z údivu a jsem opravdu zvědavá, co to udělá příště…


Tentokrát se běh neobešel bez diváků...

Druhé tréninkové překvapení

Následující běh zase prodloužím interval a zase se mi běží dobře. Honza líčí dojmy z víkendu, tak spousta pozornosti padne na poslouchání a méně na stav tělesné schránky a trasa rychle ubíhá. Ke konci jsem stále podezřele svěží, tak už si poslední část zaběhneme v kuse.  To už je náročnější, začínám mít dost, ale ten kousek už přece doběhnu… Soustředím se na to natolik pekelně, že nezbývá moc kapacity pro sledování terénu, a vzápětí zahučím do oranice. Ach jo. Tak třeba příště.

Den poté opět čekám na následky a zase jsou minimální. To už mi fakt nejde do hlavy. Je ten rozdíl opravdu jen v terénu? Dostavám se do formy rychleji, když už jsem ji jednou měla? Nebo jaro tak působí i na organismus, že má více energie a oklepává se rychleji? Nebo se ty faktory kombinují? Nebo je to ještě úplně jinak?

Lépe a lépe

Faktem je, že i další výběh je výrazně lepší a všechno jde tak hladce, že se nestíhám divit. Laťka, kterou mám nastavenou na těch cca 6 km v kuse, se najednou už nezdá tak nedosažitelná a každým dalším zlepšením roste také moje běžecké nadšení. Kam až to může takhle bezproblémově vyskákat? Zjistím a dám vědět!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:09:25:03
Salomon Spectur W
-46 % Dámské běžecké boty Salomon Spectur W
1 819 Kč 3 390 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu