info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Terezin běžecký deník 11: Ó, kolena!

27. 03. 2014
Jak už to tak bývá, euforie a skvělá forma nevydrží donekonečna - ovšem tentokrát byl propad výrazně prudší, než by se slušelo. Pustila se do mě totiž kolena. Nejdřív nenápadně, jen tak po běhu. Další den se zklidnila a den poté jsem zase spokojeně běžela. Byla na mě sice znát námaha, šlo to poněkud ztěžka, ale šlo. Nicméně ten jeden den odpočinku rychle přestával stačit a reklamace narůstaly. „To je jenom tak po zimě, to se rozběhá,“ usnesla jsem se a vyrazila kolena nekolena.
Terezin běžecký deník 11: Ó, kolena!

Odměna na sebe nenechala dlouho čekat a druhý den jsem s bídou udělala krok. No, tak to si dám teď oraz aspoň dva dny, připustila jsem benevolentně, když jsem se doma plazila po zábradlí ze schodů. Ze dvou dnů se nakonec vyklubaly skoro tři neděle, kdy vypuklo pravé a nefalšované kolenní inferno. Každý krok k pláči bolel, nálada spadla na bod mrazu a vidina zářné běžecké kariéry byla v troskách.

Co to sakra…

Navíc jsem ani neměla podezřelého – čas ani vzdálenost běhu jsem nijak brutálně nepřepálila, svaly po výbězích v pohodě, okostice bolet přestala, tak si nohy už nejspíš zvykaly, a teď takovýhle podraz. Příznaky neodpovídaly žádným, které jsem z různých stran vyčetla, a testy, které mi dělali kvůli podobnému problému asi před rokem, vyšly všechny negativně. Takže je vlastně všechno v úplném pořádku. Jen nemůžu kloudně chodit.

V truchlivém mezičase jsem si zakoupila výživové doplňky na klouby a načetla něco o důkladném protahování, cvičení na svalové dysbalance a správném běžeckém stylu. Haha. Nekřustat na paty by mi rozhodně pomohlo, ale sama se ho budu zbavovat těžko, navíc se docela bojím, že se naučím zase nějakou jinou ptákovinu. Takže si připisuju na seznam shánění dobrovolníka, který by vyběhl se mnou a styl mi pomohl upravit.

A co dál?

Před zrcadlem se snažím natrénovat správnou běžeckou pózu, ovšem ta staticky moc nasimulovat nejde a ještě vzniká vysoké riziko, že co nevidět hodím šipku na koberec. Styl je tedy vůbec něco – každý radí něco jiného, a když mám konečně pocit, že jsem na to kápla, tak zjistím, že jsem se postavila jenom jinak blbě. A k tomu všechny ty dobré rady „Běhej přirozeně, jak je ti to příjemné, a ono se to vychytá samo.“ Hm. Asi jak komu.

Zhruba po deseti dnech jsou kolena výrazně lepší, a po dvou týdnech vyrážím na první delší procházku. Je to malinko znát, ale jinak dobré. Aspoň něco. Druhá procházka už je úplně bez problémů, a tak pomalu sbírám odvahu k dalšímu výběhu. Stylového poradce jsem ovšem zatím neobjevila, tak se to budu muset pokusit nějak zvládnout sama, zkusím kratší trasu a hlavně pořádné protažení. Tak uvidíme, co to se mnou udělá!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
6:16:40:33
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Dámské tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 8 ks za tuto cenu