info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Terezin běžecký deník 12: Opatrně do tempa

30. 03. 2014
Ve chvíli, kdy kolena dají pokoj a snesou dvě tři další procházky bez větších reklamací, začínám přemýšlet nad dalším během. Běžecké boty na mě smutně koukají z kouta, chuť vyrazit by taky byla, ale co si budeme povídat, z dalšího vyběhnutí mám opravdu respekt. Dostala jsem zabrat tak, že mě vyhlídka na další podobné obtíže ani trochu neláká, a nebýt tak paličatá, asi bych zvažovala rozlučku s během nadobro.
Terezin běžecký deník 12: Opatrně do tempa

Co teď?

Takhle sbírám odvahu a říkám si, že když vlastně nikdo neví, čím to bylo, tak to klidně mohla být jenom jednorázová záležitost, která už se nevrátí… škoda kvůli ní zahodit všechen běžecký pokrok. Nakonec se sama se sebou domluvím, že budu pokračovat, ale hezky opatrně a pomalu. Nebudu nic hrotit, pokusím se vypilovat styl… Navíc varovné příznaky už znám, takže ve chvíli, kdy se objeví, už nebudu experimentovat a prostě si dám pauzu.  Až kdyby byly obzvlášť úporné a zhoršovaly se, tak holt zvážím jiné sportovní vyžití. Tomu říkám rozumný plán!

Pomalu, ale jistě

Před během se pořádně rozehřeju a důkladně protáhnu - tady jsem šla opravdu do sebe a dávám si pozor, abych protažení nešidila. Když vyrazíme, snažím se myslet na dobrý styl a ostražitě číhám na první náznaky bolesti kolen. Oboje mi musí mimořádně dodávat na grácii a lehkosti pohybu, ale co už. Brzy si všimnu, že když se snažím nedusat tolik na paty, běžím opravdu lehčeji a náraz není tak výrazný. Samozřejmě jakmile polevím soustředění, tělo hned naběhne na naučený režim, ale snažím se, seč to jen jde.


Nebojte se, nic mu není - jenom válí sudy :-)

Proklušeme si úvoz, střihneme odbočku k vikuňáriu, kde si tentokrát hrají dva mimořádně aktivní koňští puberťáci, a pomalu se vracíme. Plíce sice hledám po zemi, ale kolena neprotestují. Hurá! Ke konci už to nedávám, začíná mi být divně, tak poslední dva intervaly raději vzdám, abych to zase nepřehnala. Docela mě to štve a trochu ubírá nadšení, ale snažím se uklidnit tím,že to je jenom tou pauzou a že příště to bude zase určitě lepší.

Zpátky do hry!

Druhý den s obavami čekám na finální bilanci a doufám, že se clekem pohodový stav v noci nějak rapidně nezhorší. Naštěstí jsou mé prosby vyslyšeny a následky se neprojeví veškeré žádné. Zdá se, že kolenní příhoda je definitivně za mnou, a můžu zase spokojeně běhat. Kéž by to vydrželo!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:08:58:01
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu