info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Terezin běžecký deník 14: Záhada odhalena

04. 07. 2014
Kolena, má největší letošní běžecká překážka, si (za vydatného asistování ostatních kloubů v nohách) zase jednou postavila hlavu a tropila tak, že jsem se dokopala k tak nepopulárnímu kroku jako zajít si na detailní krevní testy. Doktor mi vyhrožoval boreliózou, atritidou i revmatem…a nakonec hádejte co? Vůbec nic.
Terezin běžecký deník 14: Záhada odhalena

Nohy pod lupou

Jsem zcela zdravá, a takový detail, že občas sotva chodím, prý může být vlastně čímkoliv. Nadměrnou námahou, zimou, únavou a dalším z padesáti běžných faktorů. Jen si račte vybrat!

Námahu jsem vyloučila jako první – loni jsem i přes větší zátěž žádné podobné problémy neměla, a navíc nohy, když jsem to přepískla, bolely prostě jinak. Tohle bylo náhlé, ze dne na den přišlo i odešlo a intenzita bolesti byla někde úplně jinde. A tak jsem začala bedlivě sledovat, co se dalo.

Co jím. Co piju. Jak se hýbu. Jak moc běhám. Co když jenom sedím. A tak dále. Prostě jako z Příručky mladého hypochondra, radost pohledět. Hlava zavařená, faktorů milion, výsledek žádný.

Až jsem jednoho krásného dne doma pěkně vymrzla. (Znáte to: Hned se zajdu obléct. Až dočtu stránku. A kapitolu. Až zjistím, kdo že to vlastně…) Když jsem šla spát, jen jsem si vynadala, že jsem pitomá a bude mě zítra bolet v krku. Nebolelo. Zato kolena vydala formální protest.

Odkud vítr fouká

A tehdy mi to začalo šrotovat. V našem domku, s výjimkou pár dní v roce, kdy padají teplotní rekordy, bývá chladno. Moje chodidla často mívají teplotu, která je u lidí normální leda v márnici. Po běhání bývám tak rozehřátá, že se ještě tak hodinku dvě nepovažuju za nutné pořádně obléct. A když na to dojde, bývám už zmrzlá jak preclík. Loni mě takhle bolely i klouby na rukách, letos mám od nich naprostý pokoj – a najednou si živě vybavuju, jak jsem po námaze vždycky vyplivnutě ležela jen ve velmi úsporném topu na podlaze a blaženě chladla. Fíha. Ono to začíná dávat smysl!

Hlava mi to ovšem pořád tak docela nebere – pochopila bych nohy ztuhlé, vrzavé a pobolívající, ale že mě takhle odrovná trocha zimy? Nejsem zase úplně vedle? Dál tedy sleduju, co se dá, ale jinou souvislost nenacházím. Tak že by? Svoji odpověď dostanu o pár týdnů později na vodě – jeden den studeného deštivého počasí v kraťasech a mokrých sandálech a už není pochyb.

Nemusím řešit žádnou artritidu, revma ani boreliózu – stačí si koupit teplé fusekle!

To chce klid a nohy v teple

A tak si ty ponožky koupím. I s huňatými bačkorami do půli lýtek. Přestanu ignorovat ledové nohy a po běhu se oblékám hned, vedro nevedro… A od té doby je klid.

A jaké je poučení na závěr? Všichni asi víme, že zima nedělá kloubům dobře. Ovšem já jsem si pod ní vždycky představovala mráz venku, ne takový ten nenápadný chlad a zeboucí chodidla vevnitř. Kdybych si je představila, tak jsem si mohla ušetřit spoustu nervů i starostí… Takže pamatujte – opravdu to chce klid a nohy v teple!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:06:12:45
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu