info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Terezin běžecký deník 15: Krásy partnerského běhání

11. 07. 2014
Pokud běháte už alespoň chvíli, nepochybně jste zjistili, že ve dvou se to lépe táhne. Tedy zpravidla. A pokud je váš běžecký parťák či parťačka současně také vašim partnerem či partnerkou, může to být o to lepší – nebo minimálně o to zajímavější.
Terezin běžecký deník 15: Krásy partnerského běhání

Tak už jdeme?

Na pestrosti rozhodně získá váš běžecký rozvrh – zatímco já nenávidím běh v horku, po první minutě je mi vedro na umření a můj obličej okamžitě změní barvu na temně fialovou, Honza nesnáší zimu. Při běhu se ani nezačervená a zřejmě negeneruje vůbec žádné teplo, protože když já klušu jenom v úsporném tričku a kraťasech (a to bych si i to tričko nejradši sundala, kdybych neměla tolik soucitu s okolím), Honza v šusťákovce brblá, že mrzne. Dostat ho ven, když přituhuje, není žádná selanka – stejně jako dostat ven mě v letním parnu.

Mně nevadí déšť, a pokud vyloženě neleje, příjemně chladící kapky si užívám. Honza už jen při lehkém mrholení nápadně bledne a stahuje se co nejhloub do útrob domu v naději, že ho třeba nenajdu. Honza rád běhá ráno. Mně je z ranního běhu špatně a na provozní teplotu se dostávám tak někdy po poledni. A tak dále.


"A nebude náhodou pršet?" "Ale to víš, že néééé...."

Zpestřit si život můžete i tím, že si každý oblíbíte jiný terén, trasy i tempo. Když vám pak následně při běhu dochází dech a konverzace začne váznout, můžete alespoň remcat, že být po vašem, tak jste v tomhle počasí do těhle končin rozhodně nevyráželi, protože to je holej nerozum…  Komunikace totiž je, jak známo, nejdůležitější tmelicí prvek vztahu.

Jsme v tom spolu

A pokud už jsem vás dostatečně vyděsila, můžeme se přesunout k těm pozitivnějším bodům – on ten partnerský běh má vážně cosi do sebe. Místo frfňání, že partner pořád někde lítá, lítáte prostě s ním. Máte někoho, kdo vám ve chvíli slastného rozvalení na gauči před nosem vyčítavě zamává běžeckými botami. Výkonnostně vyrovnanější páry se mohou vzájemně hecovat a předhánět, tragické běžce pak může drahá polovička cestou rozptylovat od truchlivého rozjímání nad blížícím se nedůstojným skonem.

Navíc si máte s kým užívat parádní výhledy, první sněženky i zlaté listí (a bahno a hejna komárů, když už jsme u té romantiky). A hlavně si můžete společně užít i jedno z nejlepších věcí na běhu – nával endorfinů. A ten vám jen tak nějaké společné hobby nezařídí!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:22:38:53
Mizuno Aero Jacket
-53 % Běžecká bunda Mizuno Aero Jacket
1 117 Kč 2 390 Kč
už jen 3 ks za tuto cenu